Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Jaanuari lõpus sai vastu võetud suur väljakutse – koostada Eesti ujumise ajalugu kajastav raamat. Novembris ilmuv raamat valmib hoogsalt ning nüüd on võimalik seda ka ette tellida. Sellest on kujunemas tõeline „põnevusromaan“ mitte ainult ujumisperele vaid kõikidele lugejatele.

Raamatu peatoimetaja Deivil Tserpi sõnul on 500-600 leheküljelisest raamatust kolmandik valmis. Selle eest tuleb tänada kõiki, kes on mõistnud raamatu väljaandmise vajadust ning teinud selles osas tihedat koostööd raamatu koostajatega.

Teiste hulgas on valminud portreelood mitmetest välismaal elavatest endistest ujujatest nagu näiteks Jane Trepist, Natalia Hissamutdinovast ja Jana Kolukanovast. Lisaks on intervjueeritud ka mitmeid nõukogudeaegseid ujujaid näiteks Veiko Siimarit, Eve Maurer-Uusmeest, Liina Kruusi ja Argo Tammemäed.

Raamatust kujuneb nii mahult kui ka sisult suurteos, milles on põnevad lood sportlastest, treeneritest ja klubidest. Loomulikult on väärikas koht ka statistikal, kuid tegu pole pelgalt numbrite ning ujumistehnika analüüsiga, raamatus on inimlikud lood ujumisest, isiklikust elust, sportlaste rõõmudest ja muredest ning ka praegusest perekonnaelust ja tööst.

Lisaks peatoimetaja Deivil Tserpile on raamatu kaaskirjutajateks Gunnar Press, Toivo Viilep, Enn Lepik, Mati Eliste, Mait Riisman, Tõnu Meijel, Liina Laul, Helle-Iris Michelson ja mitmed teised.

Raamatuprojekti õnnestumisele saab juba praegu kaasa aidata, tellides Eesti ujumise ajalugu kajastava raamatu eelmüügihinnaga 19 eurot. Raamat ilmub 2017. aasta novembris.

Kõik, kes soovivad raamatut ette tellida, andke oma soovist teada Pillele meiliaadressil pille@swimming.ee.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>