Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Järgnevate nädalate jooksul saate lugeda, kuidas mitmetel Eesti ujujatel välismaal treenimine läheb. Esimesena Kertu Ly Alneku tegemistest USAs. 

Nüüdseks kaks kuud USAs elanud ja treeninud Alnek rääkis meil lähemalt, kuidas sisseelamine on läinud, millised on treeningud ja mis on selle hooaja eesmärgid. Kertu Ly õpib poliitteadust Florida State Universitys (FSU), mis asub Florida osariigi pealinnas Tallahassees. Tema treeneriks on Neal Studd.

Kuidas oled USAs sisse elanud?

Praeguseks olen juba päris harjunud siinsete oludega. Päevakava on paigas, kogu aeg on midagi teha ja toimetada. Graafik on tihe, aeg lendab kiiresti. Kooliga oli algul ikka raske, sest ülikoolis on hoopis teine süsteem kui gümnaasiumis. Alguses võttis võõras riigis võõraste inimestega harjumine aega, aga nüüd tunnen end siin juba kindlamana.

Elan ülikoolilinnakule väga lähedal asuvas ridaelamus koos teise ujuja ja vettehüppajaga. Ka naabrid on ujujad, nii et seltskond on hea. Tiim on siin ühtne ja kõik on väga abivalmid, mis on teinud mu sisseelamise uude ellu palju lihtsamaks.

Kas ja kuidas erinevad treeningud Eesti omadest?

Treeningud on siin intensiivsemad, keskendume rohkem kvaliteedile. Teeme põnevaid sprindile orienteeritud kiiruse- ja jõuharjutusi, samas tasakaalustame seda pikemate aeroobsete kavadega.

Milline on su päevakava?

Päev algab kas tunnise jõusaali või pooleteisetunnise ujumisega. Peale hommikust trenni on väike paus, kus saan hommikusööki süüa ja veidi lebotada. Päeva ajal on 1-2 loengut, peale seda lähen tavaliselt staadionile, kust kraban mõne snäki ja suundun koju, et lõunat süüa. Nö õhtune ujumine algab kell 14.15 ja kestab kaks tundi. Peale seda on vaba aeg, mis kulub põhiliselt õhtusöögile ja õppimisele. Magama lähen siin palju varem, kui Eestis olin harjunud, kuna päev algab nõnda vara.

Kui tihti toimuvad võistlused?

Võistlused on meil siin peaaegu iga nädalavahetus. Alates oktoobri algusest on meil dual meet 7 nädalavahetust järjest. Üle-eelmise nädala jäi dual meet ära seoses tugeva orkaaniga. Laupäeval pidasime duelli Minnesota Gophersitega.

Mis on su selle hooaja eesmärgid?

Sellel hooajal on mu peamine eesmärk õppida olema hea tiimiliige. Meie tiim on siin võrreldes Swim Team Unitediga väga suur, nende vahe on peaaegu 10-kordne! Sellise tiimi liikmeks olemine ja sinna panustamine on kindlasti minu jaoks uus väljakutse.

Millal oled Eestisse tulemas?

Ma tulen Eestisse detsembri keskpaigus. Osalen ka Eesti meistrivõistlustel.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>