Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Paralümpiakomitee tunnustas täna 2018. aasta parimaid sportlasi ja treenereid. Aasta sportlaseks valiti ujuja Matz Topkin ja kergejõustiklane Marja-Liisa Landar.

Tiitleid üle andnud Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm märkis, et esile tõstetud parasportlased on kangelased! “Mitte ainult enda ületamise pärast, järjepidevuse eest ja pühendumuse tõttu, vaid on eeskujuks paljudele. Nad on motiveerijad ja innustajad, kelle moodi tahetakse olla,” ütles Haukanõmm.

Aasta parimaks naissportlasteks valitud Marja-Liisa Landar võitis tänavu kurtide sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistluste pronksmedali kõrgushüppes. Aasta meessportlaseks valitud ujuja Matz Topkin võitis IPC Euroopa meistrivõistluste hõbemedali 50m seliliujumises, saavutas I koha IWAS U23 World Games 150m kompleksujumises, 50m seliliujumises, II koha 50m liblikas ja 50m vabaujumises ning III koha 100m vabaujumises.

Aasta parimateks noorsportlastest valiti ujujad Susannah Kaul (IPC EM 7.koht 50m vabaltujumises) ja Robin Liksor (IPC EM 6.koht 100m rinnuliujumises). Aasta treeneriks valiti taaskord ujumistreener Õnne Pollisinski.

Tänavu jagati välja ka aasta võistkonna tiitel, mille pälvis Eesti ratastoolicurlingu võistkond koosseisus Viljar Villiste, Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Ain Villau ja Signe Falkenberg. Eesti ratastoolicurlingu võistkonna suurimaks saavutuseks sel aastal on kahtlemata World Curling Federation MM B 1. koht, mis tagab eestlastele esimest korda koha maailmameistrivõistlustel maailma 12 parima võistkonna hulgas.

Monika Haukanõmme sõnul annavad meie parasportlased ühiskonnale selge sõnumi – kõik on võimalik, ka tõusta maailma tippu. “Kuid selleks on vaja lisaks sportlase pingutusele ja treenerite pühendumisele ka riigipoolset tuge, nii nagu tavasportlastelegi. Unistame, et peagi liidetakse ka parasportlased Team Estonia tulevikuprojektiga,” rääkis Haukanõmm.

Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlased ja treener selgusid esmakordselt rahva ning EPK täitevkomitee hääletuse tulemusena.

Eesti Paralümpiakomitee (EPK) loodi 1991. aastal nägemis-, kuulmis-, füüsiliste- ja vaimsete puuetega inimeste spordiliitude esindajate poolt. Paralümpiakomitee peamine roll on erivajadustega inimeste spordi ja liikumisharrastuse edendamine ning Eesti delegatsioonide osalemise korraldamine tiitlivõistlustel ning Paraolümpiamängudel. Kuni käesoleva aastani kureeris EPK tegevust sotsiaalministeerium, alates tulevast aastast liigub see kultuuriministeeriumi pädevusse.

Foto autor on Gertrud Alatare.

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>