Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Aprilli esimesel nädalavahetusel käisid “Õpime ujuma” Eesti koolitajad Helen Link, Julia Kurbat, Bruno Nopponen ja Vladimir Kunitsõn Taanis, kus võtsid osa Taani Ujumisliidu ja Põhjamaade Ujumisliidu koostöös korraldatud “Learn to Swim” konverentsist. Jutuks tuli väga mitmeid põnevaid teemasid, kuid ühe olulisemana tasub esile tuua, et konverentsi käigus sai kinnitust, et Eesti on ujumise algõpetuse propageerimisega õigel teel. Nimelt on Eesti Ujumisliidu siiras soov tõsta ujumise algõpetuse taset üle Eesti, et anda seeläbi lastele kingitus kogu eluks – ujumisoskus!

Toome teieni kokkuvõtvate punktidena mõned mõtted, mis ka juba Eestis on kinnitust leidnud.

1.     Kooliujumise tunnid on efektiivsemad, kui  neid annavad koos ujumistreener ja kooliõpetaja.

2.     Kooliujumise tunnid on efektiivsemad, kui kooliujumise tunnis osaleb maksimaalselt 12 last grupis.

3.     Kooliujumise tunnid on efektiivemad, kui  kooliujumist tunnid  algavad  võimalikult vara ( 1. Klassis)  ning siis on  esmatähtis enesepäästmise seisukohast  rõhuda sukeldumise ja hõljumise selgeks saamisele, mis annab lapsele ohutuma hakkama saamise ning loob aluse ujuma õppimiseks.

4.     Kui on täidetud siin loetelus olevad kolm esimest eeldust, siis 40 ujumistunniga omandas 200 m ujumisoskuse >90 % lastest, 25 m nõude täitsid 100% lastest. Eestis täna töötamegi selle nimel, et ujumise algõpetus oleks rohkem reguleeritud ja vähemalt 40 tundi esimese kooliastme jooksul tagatud.

5.     Kooliujumise tunnid peavad olema lõbusad, et need paneks aluse eluaegsele veega seotud liikumisharrastuste võimalusele.

6.     Hollandis näitas 25 grupiga läbiviidud  pilootprojekt, et alustades ujuma õppimist krooliujumisest vs. rinnuliujumine saavutavad lapsed kiiremini ujumisoskuse, mis vastab ujumisoskuse definitsioonile.

7.     Hea tulemus tuleb, kui riiklik ujumisõpetuse rahastamise süsteem  võimaldab olla paindlik ja korraldada kooliujumise tunde KOV eripära arvesse võttes. Just sellist süsteemi proovivadki hetkel ellu kutsuda neli ministeeriumi (Sotsiaalministeerium, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ning Siseministeerium) koostöös Eesti Ujumisliidu ja päästeametiga.

Kõigi konverentsi ettekannetega saad lähemalt tutvuda Taani Ujumisliidu kodulehel:  http://www.svoem.org/Kurser/Konferencer/Learn-to-Swim-2016/Presentations/

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>