Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti lühiraja meistrivõistluste kolmas osa oli täis põnevaid duelle.

Meeste 50 m rinnuliujumises pakkusid põnevust Martin Allikvee ning Martin Liivamägi. Võidu saavutas siiski Liivamägi ajaga 27.17, teiseks tulnud Allikvee kaotas võitjale vaid ühe sajandikuga. Martti Aljand saavutas kolmanda koha ajaga 27.44. Naiste klassis võitis 50 m rinnuliujumise Maria Romanjuk ajaga 31.00 tehes ülivõimsa isikliku rekordi tervelt 53 sajandikuga.

Meeste 200 m vabaltujumise võitis Kregor Zirk ajaga 1:46.85, naiste arvestuses tuli võitjaks Kertu Ly Alnek ajaga 2:00.78.

100 m liblikat pakkus taaskord rohkelt kaasaelamisrõõmu, kui omavahel olid võitlustules Ralf Tribuntsov ning Daniel Zaitsev. Võidu napsas Tribunsov ajaga 52.30 edestades konkurenti 14 sajandikuga. Naistest tuli sel alal Eesti meistriks viimast aastat juunioride klassis võistlev Margaret Markvardt ajaga 1:01.28.

Maria Romanjuk näitas head vormi ka 100 m kompleksujumises võites kulla ajaga 1:02.07. Meestest krooniti 100 m kompleksujumise Eesti meistriks Martti Aljand ajaga 54.13.

Meeste 4×100 m vabalt teateujumine pakkus põnevust kuni viimaste meetriteni, kui omavahel heitlesid spordiklubi Garant ning Audentes mehed. Viimasesse vahetusse startis kehapikkuse edumaaga Garanti tiimi eest ujuv Daniel Zaitsev, kuid Audentese ujuja Pjotr Degtjarjov jõudis talle viimase pöörde ajaks järgi ning viimane 25 meetrit pakkus tõelise elamuse. Kaheksa sajandilikuse edumaaga võitis siiski Garanti tiim koosseisus Karl Johann Luht, Andrei Gussev, Nikita Tsernosev ja Daniel Zaitsev ajaga 3:16.71. Kolmanda koha saavutas Tartu Ujumisklubi ajaga 3:26.29.
Naiste teateujumise võitis ülekaalukalt ujumisklubi TOP naiskond koosseisus Karleen Kersa, Sigrid Sepp, Kätlin Sepp ja Margaret Markvardt ajaga 3:54.45. Teise koha saavutas Tartu ujumisklubi ajaga 4:03.32 ning kolmanda Audentese spordiklubi ajaga 4:03.02.

Kõik tulemused on leitavad siit.

Homme toimub Eesti lühiraja meistrivõistluste viimane osa, mis algab kell 10.00. Homme on kavas: