Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti lühiraja meistrivõistlused toovad starti ka Zirki ja Tribuntsovi

19.-21. detsembrini toimuvad Tallinnas Kalev Spa Veekeskuses Eesti lühiraja meistrivõistlused, kus tuleb starti kogu Eesti ujumisparemik, sealhulgas igapäevaselt Eestist eemal viibivad Ralf Tribuntsov ja Kregor Zirk. Muidugi tulevad kodupubliku ette ka lühiraja EM-il head vormi näidanud Martin Liivamägi ja Daniel Zaitsev ning teised koondislased. Naistest tasub kindlasti tulla kaasa elama Margaret Markvardtile ja Kertu Ly Alnekile, kes samuti Põhjamaade meistrivõistlustel head vormi näitasid ning seal nii mõnegi juunioride, noorte ja Eesti rekordi enda nimele vormistasid.

Läinud nädalavahetusel Põhjamaade meistrivõistlustel päris mitmed uued Eesti rekordid püstitanud Kregor Zirk on rõõmus, et saab Eesti meistrivõistlustel startida. „Viimati võistlesin Eestis suvel ja mul on hea meel, et saan nüüd kodupubliku ees starti minna.  Tahan teha head ujumised Eestimaa pinnal,“ rääkis Zirk, kes alates sellest sügisest õpib Inglismaal Plymoth kolledžis. Eesti lühiraja meistrivõistluste kolme päeva jooksul teeb noormees ligi 15 starti. „Kuigi kõik stardid on minu jaoks olulised, siis kindlasti tahan teha head tulemust 400m vabaltujumises. Põhjamaade meistrivõistlustel sai nii mõnigi hea tulemus tehtud just oma põhialadel ja nende puhul sai eesmärk täidetud,“ viitab Zirk Põhjamaade meistrivõistluste edukale esinemisele, kus tema nimele läks nii mõnigi Eesti täiskasvanute rekord. Näiteks purustas 16-aastane Zirk 7 aastat Martti Aljandi nimel olnud 100m liblikujumise Eesti rekordi alistades esmakordselt ajaloos 52 sekundi piiri seades uueks tippmargiks 51,6.

Ralf Tribuntsov soovib samuti Eesti meistrivõistlustel edukalt esineda. „Tahan teha kindlasti häid starte, eriti just seliliujumises.  Selle hooaja peamised eesmärgid on aga seotud olümpiaga ja iga võistlusstart aitab sellele kahtlemata kaasa. Ka Eesti meistrivõistlused on eelkõige ettevalmistuseks,“ sõnab Tribuntsov.

Eesti lühiraja meistrivõistlused toimuvad 19.-21.12 neljas osas, kava ja juhend on leitavad siit: http://swimming.ee/failid/4323.pdf. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.  

Kehitvad Eesti rekordid 25m basseinis: http://swimming.ee/?page=leht&owner=10&kat=12

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>