Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

20. jaanuaril toimunud Eesti Ujumisliidu aasta galal võeti lõppenud ujumisaasta kokku ning autasustati parimaid.

Eesti parimaks naisujujaks krooniti Maria Romanjuk, kes sai selle autasu juba neljandat aastat järjest. Garanti Spordiklubis Dmitri Kapelini käe all treeniva Maria suurimateks saavutusteks olid 18. koht Euroopa lühiraja meistrivõistlustel ning kaks 26. kohta maailmameistrivõistlustel.

Parima meesujuja tiitli pälvis Kregor Zirk, kelle treener on Kaja Haljaste. Kregori saavutuste hulka kuuluvad 4. ja 7. koht Euroopa lühiraja meistrivõistlustelt ning 6 individuaalset Eesti täiskasvanute rekordit. Kregor pälvis ka aasta meesjuuniori tiitli.

Maria Romanjuki treenerile Dmitri Kapelinile anti aasta treeneri auhind. Aasta järelkasvu treeneri auhinna pälvis Mare Järv ning aastate treeneri auhind anti Ain Kaasikule.

Eesti 2017. aasta parimaks naisjuunioriks oli Margaret Markvardt, kes treenib TOPi ujumisklubis Heidi ja Ain Kaasiku juhendamisel. Margareti saavutuste hulka kuuluvad nii 19. koht juunioride EMil kui ka 32. koht juunioride MMil.

Neidude arvestuses tuli aasta noorujujaks Kertu Kaare, kes treenib Orca ujumisklubis Merli Didvigi käe all. Kertu saavutuste hulka kuuluvad 6. ja 12. koht ENOFil ning kaks hõbe-ja kolm pronksmedalit Põhjamaade noorte meistrivõistluste individuaaldistantsidel.

Noormeeste arvestuses oli parim noorujuja Mark Sovtsa, kes treenib TOPi ujumisklubis Heidi ja Ain Kaasiku juhendamisel. Sovtsa saavutuste hulka kuulub 2. koht Põhjamaade noorte meistrivõistlustel ning 13. koht ENOFil.

Teiste kategooriate võitjad:

Aasta avaveeujuja (naine): Meribel Saar

Aasta avaveeujuja (mees): Frank Johan Ojarand

Aasta mastersujuja (naine): Nora Kutti

Aasta mastersujuja (mees): Eino Kirss

Veepall: 2017. aastal Budapesti MMil 65+ vanusegrupis maailmameistriteks tulnud veepallurid: Anatoli Skatskov, Ants Mäelt, Hannes Nigul, Hillar Kangur, Jevgeni Kolberg, Leonid Pisaruk, Petr Sljusenkov, Gennadi Vloshkin ja Aigar Lepik (arst), Aleksandr Palijenko (treener) ning Juri Hlopkov (treener).

Pildid aasta galast leiad SIIT.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>