Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

 • TREENERITE KOGU KOOSOLEKU PROTOKOLL.
  11.september 2004.a., Tallinn

  Juhataja: O.Labzin
  Protokollija: M.Viilep

  Osavõtjad: Kalevi Ujumiskool, Järveotsa SK, Keila SC, Narva ?Energia?, Pärnu Linna SK, Pärnu ?UCA?, Sillamäe ?Kalev?, SK Dilan, SK Lootos, NRK, Kalevi Ujumisklubi,  TOP Ujumisklubi, Vinni Vabaaja keskus, Tartu Ujumisklubi, SK Garant, Türi UK, Haapsalu UK.
  Külalised: T.Saks, A.Suurväli, T.Kleesment.

  Päevakord:
  1. 2004/2005 hooaja võistluskalender.
  2. 2005. a. Eesti meistrivõistluste juhend.
  3. Ateena OM.
  4. Juunioride EM Portugalis.
  5. HTM õppursportlaste toetused.
  6. ENOP 2005.
  7. Universiaad 2005.
  8. Keskkooli lõpetanud ujujate sport.
  9. Muud küsimused

  Otsustati:

  1. 2004/2005 hooaja võistluskalenderi ? 14 poolt häält.
  EUL üldjuhendis on redaktsioonilised muutuse tehtud, mis kajastuvad 2004/2005 juhendis.

  2. O.Labzin tegi ettepaneku 2005.a. Eesti MV viia läbi finaalujumistega ? 12 poolt ja 3 vastu häält. Eesti lühiraja MV- teks valmistataks ette võistluste juhend-projekt, kus on üheselt tõlgendatav finaalipääs, noorte ja juunioride kohtada jagamine jne. küsimused.

  3. R.Aljand võttis kokku Ateene OM projekti kulgemise ja võistlused. Kõik projektis osalenud olid vastavalt normitäitmisele ka rahalisel finantseeritud, osalesid laagrites ja said med.konsultatsiooni. Olümpiamängudel oli satrdis kuus ujujat Aleksandr Baldin, Danil Haustov, Triin Aljand, Jelena Petrova, Jana Kolukanova, Elina Partõka. Võistkonna esinemist OM hindas R.Aljand 4 ?ga. T.Partõka E.Partõka treener leidis, et projektijuhi tegevus ei olnud piisavalt asjakohane arvestades ujujate treeneritega suhtlemist ja informatsiooni jagamist. Samuti leidis  ta, et ettevalmistuslaagrid jätsid oma halvakorraldusega võistlustulemustele negatiivse jälje. Olümpiamängudel ei tegutsenud R.Aljand ka vastavalt ujumiskooldise juhina, pigem kui ühe ujuja treener.

  4. O.Labzin oli juunioride EM võistkonna esindaja Portugalis. Tema hinnangul esines võistkond väga hästi 9 ujujaga saavutati kokku 11 poolfinaali kohta ja 2 finaali kohta, püstitati 1 täiskasvanute ja 3 juunioride rekordit ning täideti 1 OM-norm ( Jelena Petrova). Jane Trepp saavutas 50 m vabaujumises pronksmedali. H.Kaasik, kes oli võistkonna treener kiitis ujujate üksteise toetamist ja väga head läbisaamist kogu reisi kestel.

  5. G.Tõnning märkis, et kõik taotlused ei jõudnud õigeaegselt ja õigesti esitatuna EUL-i. Treeneritel anti nõu ja paar päeva aega täienduste tegemiseks. Lepingu sõlmimisel tuleb esitada kooli ja klassi kohta tõend. Järgmine nimekirjade ülevaatamine toimub aprillis ,kuid juba tänasest võib esitada EUL-i ettepanekuid süsteemi muutmiseks.

  6. O.Labzin – ENOP 2005 nimekirju soovitakse saada juba 2005.a. jaanuaris. Nimekirja pääsemiseks tuleb täita norm, mis on eelmiste võistluste 20.koht. Normi võib täita ka lühikeses ujulas, elektrooniliseajavõtuga võistlustel ? 17 poolt häält. Kuni 31. 12. 2004.a.  ujutud tulemuste põhjal moodustatakse esialgne võistkond.

  7. 2005 .a. universiaad toimub Türgis, kuhu EUL-i esitatud A-norm on 8.koht eelmistel võistlustel ? 14 poolt häält. EUL eelarve tegemisel arvestada A-normi toetuseks 50 % võistluskulust  – 13 poolt ja 1 erapoolet hääl. Akadeemilin Spordiliit on lubanud leida 50 % võistluskulude katteks ( A-normi puhul) , kui EUL  omaltpoolt finantseerib.

  8. O.Labzin  – keskkooli lõpetanud  ujujate motiveerimiseks sisse viia süsteem, mis oleks ujujatele arusaadav ja finantsiliselt teostatav. Sel aastal on kasutada 2x a´4500.-EEKi, mida võiks selleks tostarbeks jagada. Teemet edasi arutada treeneritega ,kellel on huvi ja ideid  süsteem väljatöötada.

  9.

  – Kinnitati MM lühiraja koondis ? 11 poolt häält.
   Elina Partõka ei osale MM-il , kuid A-norm on täis s.t. EULi rahalist finantseerimist. Elina soovib osaleda aga EM-il, mille A-norm ei ole tal täidetud ( tahab , et EUL finantseeriks  EM-ile sõitu ). Antud küsimuses tuleb EUL juhatusel teha otsus ? 11 pool ja 4 erapooletut häält.
  O.Labzin on esitanud lahkumisavalduse  EUL juhatusest ja seega ka treenerite kogu juhi kohalt. Põhjuseks eriarvamused ja mitte rhulolu juhatuses toimuvaga. Eesti lühiraja MV-ni võttis O.Labzin mõttlemisarga. Treenerite kogu avaldab O.Labzinile usaldust ja toetab teda korraliste või erakorraliste valimisteni.
   Treenerite kogu teeb ettepaneku viia EUL üldkogu läbi märtsi  esimesel poolel.