Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste viimase päeva kokkuvõte!

Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused on selleks korraks lõppenud!

Hommikuses noorte 4 x 200 meetri vabaujumise teates olid tüdrukutest võidukad:

  1. Audentese spordiklubi (9.12,53), koosseisus Maari Randväli, Elli Lovi, Gabriela Kuusk ja Britt Raudsepp.
  2. TOP ujumisklubi (9.20,30), koosseisus Kirke Mõtsnik, Greete Kikas, Mirtel-Madlen Siimar ja Miriam Jürisoo.
  3. Ujumise spordiklubi (9.20,75), koosseisus Heleriin Haljaste, Adele Roop, Sherli Tankler ja Isabel Annus.

Poistest astusid poodiumile:

  1. Ujumise spordiklubi (8.19,79), koosseisus Artjom Alteberg, Kristo Rannik, Karl- Eric Ott ja Siim Kesküla.
  2. Spordiklubi Garant (8.27,55), koosseisus Aleksei Denissov, Danil Shuvalov, Ilja Alimov ja Georg Vaino.
  3. Yess (8.45,33), koosseisus Kristjan Reivart, Dante Vedelmann, Silver Lauri ja Anton Pashenkov.

Juunioride vanuseklassis olid neiudest võidukad:

  1. Ujumisklubi Briis (9.20,48), koosseisus Kertu Kann, Nora Miller, Erika Pajo, Evalotta Victoria Aabrams.
  2. Ujumise spordiklubi (9.28,71), koosseisus Grete Tsäro, Marleene Randmaa, Mariette Villems ja Sandra Tänna.
  3. TOP ujumisklubi (9.33,15), koosseisus Loreen Ulp, Hanna-Marleen Mõtsnik, Anee Lillo ja Katarina Vutt.

Juuniori vanuseklassi poistest astusid poodiumile:

  1. TOP ujumisklubi (8.02,81), koosseisus Artur Tobler, Hans-Mikk Kuulpak, Georgi Goldberg ja Lars Kuljus.
  2. Kalevi ujumiskool (8.03,19), koosseisus Georg Filippov, Patrick Orav, Lars Sebastian Antoniak ja Aleks Hokkanen.
  3. Ujumise spordiklubi (8.18,86), koosseisus Erik Anja, Rasmus Boisen, Mihkel Pent ja Aleksandr Soorm.

Õhtul toimunud tüdrukute 50 m liblika võitis noorte arvestuses Kirke Madar Keila Swimclubist ajaga 29,10. Teise koha saavutas Miriam Jürisoo TOP ujumisklubist (29,34) ja kolmanda Maari Randväli (Audentese spordiklubi) ajaga 29,39. Juunioride kiireim oli Polina Timofejeva Viimsi veeklubist ajaga 29,38. Teise koha saavutas Jekaterina Vorontsova Garant spordiklubist (29,80) ja kolmanda Kertu Kann (ujumisklubi Briis) ajaga 30,07.

Poiste 50 m liblika võitis noorte arvestuses Nikita Kazarevski Ujumise spordiklubist ajaga 26,77, teisele kohale tuli samast klubist Artjom Alteberg (26,86) ja kolmandale kohale Artjom Aksjonov (Narva SK/Energia) ajaga 26,96. Juunioride kiireim oli Daniil Drozdov spordiklubist Garant ajaga 25,47. Teisele kohale ujus ennast Artur Tobler TOP ujumisklubist (25,74) ja kolmandale Tristan Tsopp (Kalevi ujumiskool) ajaga 25,82.

Tüdrukute 200 m vabaujumise Eesti noorte meistriks tuli Kirke Madar Keila swimclubist ajaga 2.11,23. Hõbemedalile ujus Heleriin Haljaste Ujumise spordiklubist (2.12,65) ja pronksile Ksenia Bazanova (Yess) ajaga 2.14,53. Juunioride arvestuses võitis ala Laura Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 2.09,65. Teiseks tuli Evalotta Victoria Aabrams ujumisklubist Briis (2.09,72) ja kolmandaks Laura Sokk (Yess) ajaga 2.14,32.

Poiste 200 m vabaujumise Eesti noorte meistriks tuli Siim Kesküla Ujumise spordiklubist ajaga 1.59,55. Teise koha saavutas Kennert Jõgs ujumisklubist Briis (2.00,56) ja kolmanda koha Kristo Rannik (Ujumise spordiklubi) ajaga 2.01,38. Juunioride kiireim oli Remi Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 1.58,74. Teine koht läks Hans-Mikk Kuulpakile TOP ujumisklubist (1.58,96) ja kolmas samas klubis ujuvale Georgi Goldbergile 1.59,41.

Tüdrukute 100 m selili võitis noorte arvestuses Mirtel Merimaa Wiru swimist ajaga 1.06,81. Teiseks tuli Polina Sovtsa TOP ujumisklubist (1.07,09) ja kolmandaks Adele Roop (Ujumise spordiklubi) ajaga 1.09,86. Juunioride kiireim oli Kertu Kann ujumisklubist Briis ajaga 1.06,42. Teise koha saavutas Loreen Ulp TOP ujumisklubist (1.07,64) ja kolmanda Freia Värk (Audentese spordiklubi) ajaga 1.08,83.

Eesti poiste noorte meistriks 100 m selilis tuli Jakob Toming Wiru swimist ajaga 1.00,98. Teise koha saavutas Karl-Eric Ott Ujumise spordiklubist (1.02,65) ja kolmanda koha Andres Soosaar (USK) ajaga 1.02,93. Juunioride kiireim oli Alan Smok spordiklubist Garant ajaga 56,71. Teiseks tuli Pavel Borissov Jõhvi spordikoolist (57,61) ja kolmandaks Hans Herman Männik (ujumisklubi Briis) ajaga 58,70.

Tüdrukute 400 m kompleksujumise Eesti noorte meistriks tuli Britt Raudsepp Audentese spordiklubist ajaga 5.16,27, teiseks tuli Veronika Tsistjakova ujumisklubist Aktiiv (5.22,52) ja kolmandaks samas klubis treeniv Amalia Krivorukova ajaga 5.34,36. Juunioride arvestuses võitis ala Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist ajaga 5.08,61. ajaga. Teise koha saavutas Polina Timofejeva Viimsi veeklubist (5.23,42) ja kolmanda Grete Tsäro (Ujumise spordiklubi) ajaga 5.49,64.

Poiste 400 m kompleksujumise Eesti noorte meistriks tuli Aleksei Denissov spordiklubist Garant ajaga 4.54,19. Teise koha saavutas Kristo Rannik Ujumise spordiklubist (4.58,53) ja kolmanda koha Oliver Kuulpak (TOP ujumisklubi) ajaga 5.02,81. Juunioride Eesti meistriks tuli Artur Tobler TOP ujumisklubist ajaga 4.42,49. Teise koha saavutas samast klubist Hans-Mikk Kuulpak (4.47,29) ja kolmanda koha Jorven Nopponen (Viimsi veeklubi) ajaga 4.53,09

Tüdrukute 50 m rinnuli võitis noorte arvestuses Egle Salu Wiru swimist ajaga 33,63. Teiseks tuli Polina Volodina (Järveotsa Gümnaasiumi spordiklubi) ajaga 34,55 ja kolmandaks Mirtel Merimaa Wiru Swimist (32,94). Juunioride kiireim oli Jekaterina Vorontsova spordiklubist Garant ajaga 33,79. Teise koha saavutas Anita Gudovskaja Audentese spordiklubist (35,07) ja kolmanda Mariette Villems (Ujumise spordiklubist) ajaga 35,20.

Poiste 50 m rinnuli Eesti noorte meistriks tuli Artjom Alteberg Ujumise spordiklubist ajaga 31,04. Teise koha saavutas Airon Pajula Kalevi ujumiskoolist (31,57) ja kolmanda koha Kristjan Reivart (Yess) ajaga 31,68. Juunioride arvestuses võitis ala Ralf Roose Yessist ajaga 28,64. Teiseks tuli Glen Marcus Villems Orcast (29,88) ja kolmandaks Karl Christopher Teder (ujumisklubi Briis) ajaga 29,97.

4×100 m kombineeritud segateate noorte arvestuse kiireimad olid:

  1. Wiru swim (4.20,43), koosseisus Mirtel Merimaa, Egle Salu, Robert Sammer ja Jakob Toming.
  2. Ujumise spordiklubi (4.22,74), koosseisus Andreas Soosaar, Artjom Alteberg, Heleriin Haljaste ja Isabel Annus.
  3. TOP ujumisklubi (4.24,74), koosseisus Polina Sovtsa, Oliver Kuulpak, Mirjam Jürisoo ja Ernest Kopjev.

Juunioride arvestuses astusid poodiumile:

  1. Ujumisklubi Briis (4.11,15), koossseisus Hans Herman Männik, Karl Christopher Teder, Kertu Kann ja Evalotta Victoria Aabrams.
  2. TOP ujumisklubi (4.13,63), koosseisus Loreen Ulp, Hans-Mikk Kuulpak, Artur Tobler ja Hanna-Marleen Mõtsnik.
  3. Yess (4.15,85), koosseisus Anette Teder, Ralf Roose, Mattias Vool ja Laura Sokk.

Tüdrukute 800 m vabaujumise noorte Eesti meistriks tuli Britt Raudsepp Audentese spordiklubist ajaga 9.41,61. Teise koha saavutas Elli Lovi (Audentese spordiklubi) ajaga 9.51,72 ja kolmanda Ksenia Bazanova Yessist (9.58,52). Juunioride arvestuses võitis ala Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist ajaga 9.42,57. Hõbemedalile ujus Laura Tammik Pärnu spordikoolist (9.43,54) ja pronksile Evalotta Victoria Aabrams (ujumisklubi Briis) ajaga 10.03,58.

Noorte vanuseklassis kogus kõige rohkem FINA punkte Kirke Madar ja juunioridest Ralf Roose.

Kõrgeima FINA punktisummaga noored:

Kirke Madar, Egle Salu, Mirtel Merimaa, Artjom Alteberg ja Polina Sovtsa.

Juuniorid: Ralf Roose, Alan Smok, Artur Tobler, Daniil Drozdov ja Pavel Borissov.

Palju õnne!

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste II päev

Eesti noorte ja juunioride meistrivõistluste II päev on lõppenud!

Hommikuses 4 x 100 kombineeritud teateujumistes olid noorte vanuseklassi neiudest edukad:

  1. TOP ujumisklubi (4.39,40), koosseisus Polina Sovtsa, Greete Kikas, Miriam Jürisoo ja Kirke Mõtsnik.
  2. Wiru Swim (4.42,81), koosseisus Johanna Süda, Egle Salu, Mirtel Merimaa ja Etriin Etverk.
  3. Audentese spordiklubi (4.43,66), koosseisus Britt Raudsepp, Natali Plovits, Maari Randväli, Elli Lovi.

Poistest:

  1. Ujumise spordiklubi (4.08,09), koosseisus Karl-Eric Ott, Artjom Alteberg, Siim Kesküla, Nikita Kazarevski.
  2. Spordiklubi Garant (4.09,22), koosseisus Georg Vaino, Martin Pärtel, Danil Shuvalov ja Ilja Alimov.
  3. Narva SK/Energia (4.14,75), koosseisus Lukas Baltazar Loiko, Daniel Mihnukevics, Artjom Aksjonov ja Andrei Petrikov.

Juunioride vanuseklassi tüdrukutest astusid poodiumile:

  1. Ujumisklubi Briis (4.43,74), koosseisus Erika Pajo, Nora Miller, Kertu Kann ja Evalotta Victoria Aabrams.
  2. TOP ujumisklubi (4.45,50), koosseisus Loreen Ulp, Anee Lillo, Katarina Vutt ja Hanna-Marleen Mõtsnik.
  3. Ujumise spordiklubi (4.50,07), koosseisus Grete Tsäro, Mariette Villems, Sandra Tänna ja Marleene Randmaa.

Noormeestest:

  1. TOP ujumisklubi (3.56,21), koosseisus Lars Kuljus, Hans-Mikk Kuulpak, Artur Tobler ja Georgi Goldberg.
  2. Kalevi ujumiskool (3.58,04), koosseisus Tristan Tsopp, Lars Sebastian Antoniak, Armin Liiv ja Patrick Orav.
  3. Ujumisklubi Briis (4.08,11), koosseisus Hans Herman Männik, Karl Christopher Teder, Mairo Muidre, Endrik Einberg.

Õhtul toimunud tüdrukute 100 m vabaujumise kiireim noor oli Kirke Madar Keila Swimclubist ajaga 58,49. Teiseks tuli Maari Randväli Audentese spordiklubist (1.00,86) ja kolmandaks Heleriin Haljaste (Ujumise spordiklubi) ajaga 1.00,97. Juunioride kiireim oli Laura Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 1.00,00. Teiseks tuli Evalotta Victoria Aabrams ujumisklubist Briis (1.00,02) ja kolmandaks Laura Sokk (Yess) ajaga 1.01,59.

Poiste arvestuses tuli 100 m vabaujumise Eesti meistriks Kennert Jõgis ujumisklubist Briis ajaga 53,67. Temaga sama aja ujus Ilja Alimov spordiklubist Garant. Wiru Swimis ujuv Jakob Toming ajaga 54,42 astus nende järel poodiumile. Juunioride kiireim oli spordiklubist Garant Daniil Drozdov ajaga 52,52. Hõbemedali sai Remi Tammik Pärnu spordikoolist (53,31) ja kolmandat kohta jäid jagma TOP ujumisklubi esindajad Georgi Goldberg ja Lars Kuljus (53,39).

Tüdrukute 50 m selili noorte Eesti meistriks tuli Polina Sovtsa TOP ujumisklubist ajaga 31,02. Teise koha saavutas Mirtel Merimaa Wiru Swimist (31,16) ja kolmanda Amalia Krivorukova (ujumisklubi Aktiiv) ajaga 32,29. Juunioridest võitis ala Kertu Kann ujumisklubist Briis (30,52). Teiseks tuli Loreen Ulp TOP ujumisklubist (31,40) ja kolmandaks Anette Teder (Yess) ajaga 31,62.

Poiste 50 m selili kiireim noor oli Jakob Toming Wiru Swimist ajaga 28,48. Teise koha saavutas Andreas Soosaar Ujumise spordiklubist (28,74) ja kolmanda Dmitri Sillaste (Pärnu spordikool) ajaga 28,80. Juunioridest võitis ala Alan Smok spordiklubist Garant ajaga 26,66. Teise koha saavutas Artur Tobler ujumisklubist TOP (26,93) ja kolmanda Pavel Borissov (Jõhvi spordikool) ajaga 27,03.

Tüdrukute 200 m rinnuli Eesti noorte meistriks tuli Mirtel Merimaa Wiru Swimist ajaga 2.41,19. Teise koha saavutas Egle Salu Wiru Swimist (2.43,56) ja kolmanda koha Alessandra Zaidentsal (Jõhvi Spordikool) ajaga 2.47,19. Juunioride arvestuses sai kaela kuldmedali Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist ajaga 2.45,63. Hõbedale ujus ennast Jekaterina Vorontsova spordiklubist Garant (2.5,93) ja pronksile Mariette Villems (Ujumise spordiklubi) ajaga 2.56,87.

Poiste 200 m rinnuli kiireim noor oli Artjom Alteberg Ujumise spordiklubist ajaga 2.25,20. Teiseks tuli Airon Pajula Kalevi ujumiskoolist (2.29,78) ja kolmandaks samuti Kalevist Joonas Koppen ajaga 2.31,96. Juunioride kiireim oli Ralf Roose Yessist ajaga 2.19,26. Teise koha saavutas Lars Sebastian Antoniak Kalevi ujumiskoolist (2.22,57) ja kolmanda koha Jorven Nopponen (Viimsi veeklubi) ajaga 2.24,72.

Tüdrukute 200 m liblika noorte Eesti meistriks tuli Kirke Madar Keila swimclubist ajaga 2.34,26. Hõbemedali sai kaela Miriam Jürisoo TOP ujumisklubist (2.35,25), pronksi Zlata Volkova (spordiklubi Garant) ajaga 2.40,14. Juunioride arvestuses tuli ala võitjaks Polina Timofejeva Viimsi Veeklubist ajaga 2.28,08. Teise koha saavutas Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist (2.37,17) ja kolmanda koha Anita Gudovskaja (Audentese spordiklubi) ajaga 3.28,82.

Poiste 200 m liblika Eesti noorte meistriks tuli Artjom Aksjonov Narva SK/Energiast ajaga 2.11,41. Teise koha saavutas Danil Shuvalov spordiklubist Garant (2.13,85) ja kolmanda koha Ivan Krehov (Kalevi ujumiskool) ajaga 2.20,74. Juunioride kiireim oli Artur Tobler TOP ujumisklubist ajaga 2.13,95. Teiseks tuli Nikita Sergejev Narva SK/Energiast (2.26,69) ja kolmandaks Hannes Villem Reimand (Ujumise spordiklubi) ajaga 2.38,77.

Poiste 4×100 m vabaujumise teate parimateks olid:

  1. Ujumise spordiklubi võistkond (3.38,29), koosseisus Siim Kesküla, Artjom Alteberg, Kristo Rannik ja Nikita Kazarevski.
  2. Spordiklubi Garant (3.45,16), koosseisus Ilja Alimov, Georg Vaino, Danil Shuvalov ja Ron Berg.
  3. Ujumisklubi Briis (3.47,71), koosseisus Kennert Jõgis, Gregor Ilves, Roger Ruhno ja Jarko Miller.

Juuniorides olid kiireimad võistkonnad:

  1. TOP ujumisklubi (3.33,22), koosseisus Hans-Mikk Kuulpak, Artur Tobler, Georgi Goldberg ja Lars Kuljus.
  2. Kalevi ujumiskool (3.38,48), koosseisus Armin Liiv, Patrick Orav, Lars Sebastian Antoniak ja Tristan Tsopp.
  3. Pärnu spordikool (3.42,32), koosseisus Carl Robert Soovik, Raido Vainikk, Denis Moskalenko ja Remi Tammik.

Tüdrukute 4×100 m vabaujumise teate parimateks olid:

  1. Yess (4.07,90), koosseisus Jette Riin Luik, Margaret Raidmäe, Nora Lee Luht ja Ksenia Bazanova.
  2. TOP ujumisklubi (4.08,48), koosseisus Mirjam Jürisoo, Greete Kikas, Kirke Mõsnik ja Polina Sovtsa.
  3. Audentese spordiklubi (4.11,45), koosseisus Maari Randväli, Elli Lovi, Gabriela Kuusk ja Britt Raudsepp.

Juunnioride parimad neiud olid:

  1. Ujumisklubi Briis (4.08,03), koosseisus Keru Kann, Nora Miller, Erika Pajo ja Evalotta Victoria Aabrams.
  2. Ujumise spordiklubi (4.15,95), koosseisus Sandra Tänna, Marleene Randmaa, Mariette Villems ja Grete Tsäro.
  3. TOP ujumisklubi (4.18,64), koosseisus Loreen Ulp, Hanna-Marleen Mõtsnik, Anee Lillo ja Katarina Vutt.

Poiste 1500 meetri vabaujumise Eesti meistriks tuli Aleksei Denissov spordiklubist Garant ajaga 17.17,49. Teise koha saavutas Andrei Petrikov Narva SK/Energiast (17.27,57) ja kolmanda Andrei Pashenkov (Yess) ajaga 17.35,00. Juunioride vanuseklassist oli võidukas Georg Filippov Kalevi ujumiskoolist ajaga 16.14,07. Hõbemedalile ujus Remi Tammik Pärnu spordikoolist (17.26,29) ja pronksile Erik Anja (Ujumise spordiklubi) ajaga 17.42,04.

Kõik tänased tulemused ja kolmanda päeva stardiprotokollid leiad SIIT.

Vaata otseülekannet SIIT.

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste I päeva kokkuvõte

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste I päev on lõppenud! Loe, mis täna toimus.

Noorte arvestuses võitis tüdrukutest 50 m vabaujumise Keila Swimclubis treeniv Kirke Madar ajaga 26,89. Teiseks tuli Miriam Jürisoo TOP ujumisklubist (27,40) ja kolmandaks Maari Randväli 27,48 (Audentese spordiklubi). Juunioridest oli kiireim Yessis treeniv Anette Teder ajaga 27,84. Talle järgnesid Jekaterina Vorontsova Garant spordiklubist (27,93) ja Evalotta Victoria Aabrams ajaga 27,98 (ujumisklubi Briis).

Poiste 50 m vabaujumises oli noortest kiireim Ilja Alimov spordiklubist Garant ajaga 24,43. Teiseks tuli Kennert Jõgis ujumisklubist Briis (24,73) ja kolmandaks Jakob Toming (Wiru swim) ajaga 24,91. Juunioridest võitis ala Mattias Vool Yessist ajaga 24,83. Teise koha saavutas Daniil Drozdov spordiklubist Garant (24,16) ja kolmanda koha Hans-Mikk Kuulpak (TOP) ajaga 24,19.

Tüdrukute 200 m selilis tuli noorte arvestuses Eesti meistriks Polina Sovtsa TOP ujumisklubist ajaga 2.25,82. Teise koha saavutas Amalia Krivorukova ujumisklubist Aktiiv (2.28,88) ja kolmanda koha Juuli-Marie Mikker (Yess) ajaga 2.32,69. Juunioride kiireim oli Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist ajaga 2.23,42. Teiseks tuli Kertu Kann (ujumisklubi Briis) ajaga 2.31,47 ja kolmandaks Loreen Ulp ujumisklubist TOP (2.27,53).

Poiste 200 m selili kiireim noor oli Siim Kesküla Ujumise spordiklubist ajaga 2.12,91. Teise koha saavutas Kennert Jõgis (ujumisklubi Briis) ajaga 2.15,90 ja kolmanda Dmitri Sillaste Pärnu spordikoolist (2.18,34). Juunioridest võitis ala Remi Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 2.07,84. Hõbeda sai kaela Alan Smok spordiklubist Garant (2.08,46) ja pronksi Tristan Tsopp (Kalevi ujumiskool) ajaga 2.11,63.

Tüdrukute 100 m rinnuli kiireim noor oli Egle Salu Wiru Swimist ajaga 1.12,42. Teise koha saavutas Mirtel Merimaa Wiru Swimist (1.14,55) ja kolmanda Polina Volodina (Järveotsa Gümnaasiumi spordiklubi) ajaga 1.17,85. Juunioridest võitis ala Jekaterina Vorontsova spordiklubist Garant ajaga 1.16,02, teiseks tuli Mariette Villems Ujumise spordiklubist (1.19,79) ja kolmandaks Janeli Luts (Keila swimclub) ajaga 1.20,36.

Poiste arvestuses tuli noorte 100 m rinnuli Eesti meistriks Artjom Alteberg Ujumise spordiklubist ajaga 1.06,28. Teise koha saavutas Airon Pajula (Kalevi ujumiskool) ajaga 1.09,00 ja kolmanda Joonas Koppen samuti Kalevi ujumiskoolist (1.10,01). Juunioride kiireim oli Ralf Roose Yessist ajaga 1.03,36. Teisele kohale ujus ennast Lars Sebastian Antoniak (Kalevi ujumiskool) ajaga 1.05,80, kolmandale Karl Christopher Teder ujumisklubist Briis (1.06,13).

Tüdrukute 400 m vabaujumise kiireim noor oli Britt Raudsepp Audentese spordiklubist ajaga 4.36,42. Hõbemedalile ujus ennast Ksenia Bazanova Yessist (4.39,65), pronksile Elli Lovi (Audentes) ajaga 4.40,04. Juunioride kiireim oli Laura Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 4.40,30. Teise koha saavutas Evalotta Victoria Aabrams ujumisklubist Briis (4.46,17) ja kolmanda Maarja Katherine Link (Keila swimclub) ajaga 4.43,44.

Poiste arvestuses tuli noorte 400 m vabaujumise Eesti meistriks Kristo Rannik Ujumise spordiklubist ajaga 4.21,14. Teiseks tuli Andrei Petrikov Narva SK/Energiast (4.22,53) ja kolmandaks Anton Pashenkov (Yess) ajaga 4.28.11. Juunioridest võitis ala Remi Tammik Pärnu spordikoolist ajaga 4.18,76. Teise koha saavutas Erik Anja Ujumise spordiklubist (4.19,81) ja kolmanda koha Aleks Hokkanen (Kalevi ujumiskool) ajaga 4.29,51.

Tüdrukute 100 m liblikas tuli noorte arvestuses Eesti meistriks Kirke Madar Keila swimclubist ajaga 1.03,64. Teise koha saavutas Miriam Jürisoo TOP ujumisklubist (1.04,53) ja kolmanda Zlata Volkova (spordiklubi Garant) ajaga 1.06,21. Juunioride kiireim oli Polina Timofejeva Viimsi veeklubist ajaga 1.04,42. Teiseks tuli Kertu Kann ujumisklubist Briis (1.07,17) ja kolmandaks Katarina Vutt (TOP) ajaga 1.08,62

Poiste arvestuses tuli noorte 100 m liblikujumise Eesti meistriks Artjom Aksjonov Narva SK/Enegiast ajaga 58,04. Teiseks tuli Danil Shuvalov spordiklubist Garant (58,31) ja kolmandaks Dmitri Sillaste (Pärnu spordikool) ajaga 1.01,20. Juunioride kiireim oli Artur Tobler TOP ujumisklubist ajaga 56,28. Teiseks tuli Daniil Drozdov spordiklubist Garant (56,47) ja kolmandaks Nikita Ivanov (ARGO ujumisklubi) ajaga 58,19.

Tüdrukute 200 meetri kompleksujumises tuli noorte arvestuses esikohale Mirtel Merimaa Wiru swimist ajaga 2.27,00. Teisele poodiumi astmele astus Britt Raudsepp Audentese spordiklubist (2.31,31) ja kolmandale Polina Sovtsa (TOP) ajaga 2.36,37. Juunioridest ujus kiireima tulemuse Karolin Victoria Kotsar Audentese spordiklubist ajaga 2.20,35. Selle ajaga täitis neiu ka juuli alguses toimuva Euroopa juunioride meistrivõistluste aegnormatiivi! Teisele kohale tuli Violanta Gurjanova Jõhvi spordikoolist (2.26,66), kolmandale Laura Tammik (Pärnu spordikool) ajaga 2.31,41.

Poiste 200 m kompleksujumises tuli Eesti meistriks Artjom Alteberg Ujumise spordiklubist ajaga 2.14,27. Hõbemedali sai kaela Aleksei Denissov spordiklubist Garant (2.17,36), pronksi Joonas Koppen (Kalevi ujumiskool) ajaga 2.18,45. Juunioridest oli kiireim Artur Tobler TOP ujumisklubist ajaga 2.09,94. Teise koha saavutas samuti TOPis ujuv Hans-Mikk Kuulpak ajaga 2.10,73, kolmanda Lars Sebastian Antoniak (Kalevi ujumiskool) ajaga 2.12,13.

4×100 m vabaujumise segateate võitsid:

  1. Ujumise spordiklubi (3.54,79), koosseisus Siim Kesküla, Nikita Kazarevski, Sherli Tankler ja Heleriin Haljaste.
  2. Ujumisklubi Yess (3.55,40), koosseisus Anton Pashenkov, Kristjan Reivart, Jette Riin Luik ja Ksenia Bazanova.
  3. Wiru Swim (3.55,91), koosseisus Robert Sammel, Mirtel Merimaa, Egle Salu ja Jakob Toming.

Juunioride arvestuses olid kiireimad:

  1. Ujumisklubi Briis (3.50,75), koosseisus Hans Herman Männik, Endrik Einberg, Kertu Kann ja Evalotta Victoria Aabrams
  2. TOP ujumisklubi (3.51,44), koosseisus Hans-Mikk Kuulpak, Georgi Goldberg, Hanna-Marleen Mõtsnik ja Loreen Ulp.
  3. Yess (3.54,33), koosseisus Mattias Vool, Ralf Roose, Laura Sokk ja Anette Teder.

Vaata homseid stardiprotokolle ja live-tulemusi SIIT.

Vaata otseülekannet SIIT.

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistlused 13.–15. mail

Selle nädalavahetusel toimuvad Tartus, Aura veekeskuses Eesti juunioride ja noorte meistrivõistlused!

 

Vaata stardiprotokolle ja jooksvaid live-tulemusi SIIT.

 

Hommikused eelujumised algavad 9.30, õhtused finaalujumised kell 17.00.

PS! Viimasel päeval (15.05) algavad õhtused finaalujumised kell 16.00.

 

Otseülekannet on võimalik vaadata Postimehest. Lisame selle võistluspäeval Ujumisliidu sotsiaalmeediasse.

Eesti Ujumisliit pidas üldkoosolekut ja valis uue juhatuse liikme

Täna, 7.mail pidas Eesti Ujumisliit oma iga-aastast liikmete üldkoosolekut Ööbiku Gastronoomiatalus Raplamaal.

 

Lisaks EUL-i juhatuse, büroo, treenerite kogu juhatuse, peatreenerite ja erinevate töögruppide ülevaatele ning Ujumisliidu 2021. aasta majndusaasta arunde kinnitamisest, tehti muudatus ka EUL-i juhatuses.

 

EUL-i juhatuse pikaajaline liige ja eelnevate perioodide president Karol Kovanen teatas seoses suurenenud töökohustuste tõttu oma liikmelisuse peatamisest EUL-i juhatuses.

Karol Kovanen kuulus Eesti Ujumisliidu koosseisu alates 2011 aasta märtsist kuni 2022. aasta maini ja juhtis presidendina juhatuse tööd 19. novembrist 2012 kuni 13. aprillini 2019. Karol Kovanen on panustanud Eesti ujumise arenguse märkimiväärse osa, mida kogu ujumise kogukond tunnustab ning väärtustab.

 

Üldkoosolek otsustas jätkata 9-liikmelisena ning valis ühehäälselt Ujumisliidu uueks juhatuse liikmeks Kristofer Nõgese.

 

 

Ujumis- ning teadustaustaga, hetkel ärivaldkonnas töötav Kristofer Nõges lõpetas 2014. aastal Gustav Adolfi Gümnaasiumi hõbemedaliga, millele järgnesid õpingud Tartu Ülikoolis geenitehnoloogia erialal. 2017. aastal lõpetas Kristofer Nõges geenitehnoloogia eriala. Õpinguid jätkas ta tippülikoolis Inglismaal Imperial College Londonis, kus erialaks oli närviteadus ning fookus oli suunatud kognitiivse ja arvutusliku närviteaduse suunale. 2018. aastal asus Kristofer tööle rahvusvahelises varahaldusettevõttes, kus tegutseb tänaseni.

Eesti Ujumisliit on kindel, et Kristofer Nõgesest saab aktiivne liige Eesti Ujumisliidu juhatuse koosseisus, omades tugevat rahvusvahelist kogemust ning nooruslikku pealehakkamist.

 

 

 

Uude üheksaliikmelisse juhatusse kuuluvad: Kristofer Nõges, Erko Tamuri, Toni Meijel, Peeter Matt, Paavo Koch, Erkki Vapper, Henri Alt, Ken Tomson ja EUL-i president Simon Renno.

Eesti Ujumisliidu aprillikuu kokkuvõte!

Naljakuu on Ujumisliidus tuhinal möödunud ning selja taga on mitmed võistlused. Loe täpsemalt altpoolt!

2. aprillil toimus Keilas Noortesarja II etapp. Vaata kõiki tulemusi siit.

5. aprillil ilmus Õhtulehes artikkel Aleksa Goldi õppimisest ja tulevikuplaanidest. Loe seda siit!

5.–6. aprillil toimus Helsinki Swim meet 2022. Vaata kokkuvõtet siit.

9.–10. aprillil toimus Tallinnas Nõmme ujulas 39. Tallinna lahtised mastersrujumise meistrivõistlused. Üle mitme aasta oli registreerunud kolmekohaline arv osalejaid! Vaata kõiki tulemusi siit.

9.–12. aprillil toimus Stockholmis Malmsten Swim Open 2022. Vaata kokkuvõtteid siit, siit ja siit.

10. aprillil ujus Daniel Zaitsev Stockholmis 100 meetri liblika eelujumises uue Eesti rekordi ajaga 52,39, see oli ka eelujumiste kõige kiirem aeg! Sama päeva õhtuses finaalujumises parandas aega veelgi ning uueks pika raja rekordiks sai 52,23!

13. aprillil kajastasime valminud 5. klasside õpilaste ujumise algõpetuse õpitulemuste saavutamise analüüsi. Loe, kui hästi oskavad 5. klassi lapsed ujuda siit.

13. aprillil toimus EUL-i treenerite kogu koosolek. Vaata protokolli siit!

15.–17. aprillil toimusid Tartus Aura Veekeskuses Eesti meistrivõistlused! Loe kokkuvõtteid siit, siit ja siit.

Daniel Zaitsev püstitas ka Eesti meistrivõistlustel uue Eesti pika raja rekordi! Seekord 50 meetri seliliujumises ajaga 25,44. Varasem rekord (25,45) kuulus alates 2015. aastast Ralf Tribuntsovile. Lisaks püstitas Ralf Roose 200 meetri rinnuliujumises ajaga 2.17,03 uue Eesti juunioride rekordi!

17. aprillil kajastas “Aktuaalse kaamera” spordisaade meie ujujaid! Sõna said Daniel Zaitsev ja Armin Evert Lelle. Veel rääkis Eneli Jefimova treener Henry Hein neiu järgmistest plaanidest. Vaata seda siit.

Lisaks toimus pikem intervjuu Kregor Zirkiga, mida saad vaadata siit.

18. aprillil algas kampaania “Parima ujumisoskusega klass”, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu ujumisoskuse olulisusele ja motiveerida lapsi ujuma. Kuni 31. maini on võimalik ennast kirja panna! Vaata vahvaid auhindu ja loe täpsemalt siit.

18. aprillil oli Õhtulehes artikkel Daniel Zaitsevist, kus sportlane vaatas tagasi selle aasta varasematele startidele, räägib koroona põdemisest ning tulevikuplaanidest. Loe seda siit.

19. aprillil tähistas oma 50. juubelisünnipäeva pikaaegne Maardu Ujumisklubi eestvedaja Andrei Arno, kes on tulnud aastatel 1989–1990 Eesti meistrivõistlustel ja Eesti talvistel meistrivõistlustel kaheksal korral Eesti meistriks, sh seitsmel korral teateujumises.

20. aprillil toimus EUL-i juhatuse koosolek. Vaata, millest räägiti siit.

23.–24. aprillil toimusid Tallinnas Nõmme ujulas esimesed Eesti lahtised võistlused kujundujumises. Võistlusest võttis osa üle 80. sportlase neljast Euroopa riigist: Eestist, Lätist, Leedust ja Norrast.

23. aprillil ilmus lugu Kregor Zirki võistlushooajast: nii puhkusest, treeninglaagritest ja eesseisvate võistluste plaanidest, küll aga ka praegusest keerulisest olukorrast. Loe artiklit siit.

29. aprillil toimus EUL-i juhatuse e-koosolek. Vaata protokolli ja lisasid siit.

Algas kampaania “Parima ujumisoskusega klass” 2022!

18. aprillist kuni 31. maini toimub kampaania “Parima ujumisoskusega klass”, millest saavad osa võtta kõik põhikooli klassid (1.-9. klass).

Kampaania eesmärgiks on motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab “ujumisoskus”.

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal õpilaste ujumisoskust kontrollida ja tulemused ajavahemikus 18. aprill – 31. mai siin lehel kirja panna.

Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt:
Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

Täpsemad juhised ujumisoskuse kontrollimiseks ja kampaanias osalemiseks leiab kampaanialehelt www.ujumisklass.ee, kust saab õpilastele välja printida ka diplomeid ja leiab täpsemat infot auhindade kohta. Samuti kutsume õpetajaid õpilasi ujumismärgiga premeerima ja vastavalt iga õpilase saavutusele või oskusele õpilasele tagasisidet andma. Ujumismärke saab tellida siit.

Kõigi osalevate klasside vahel loositakse kampaania vältel välja pääsmeid tervele klassile Kalev Spa või Tervise Paradiisi veekeskusesse, Super Skyparki, AHHAA keskusesse või Atlantis H2O Aquaparki.

Lisaks on 1500 esimesele osalejale Veega Sõber ujumismütsid Arenalt ning kahele õnnelikule klassile smuutid Kadarbikult!

Peaauhinnaks on Tallinki päevane Helsingi kruiis.

Õpetajatele on auhinnad välja pannud Kalev Spa hotell & veekeskus, Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskus, Atlantis H2O Aquapark ja V Spa vee- ja saunakeskus.

Kutsume kõiki klasse üles kampaanias osalema ning kampaania infot levitama!

Lisainfo kampaania kohta SIIT või meiliaadressilt kirsti@swimming.ee.

103. Eesti meistrivõistluste viimase päeva kokkuvõte!

Eesti meistrivõistluste viimane päev on lõppenud ja ujujad saavad minna välja teenitud puhkusele!

Õhtuse finaali esimesel distantsil (50 m liblikat) tuli naistest esikohale Alina Vedehhova Spordiklubist Garant ajaga 27,52. Teisele kohale ujus Mariangela Boitšuk (Kalevi Ujumiskool) ajaga 28,13 ja kolmandale Aurelia Roos Pärnu Spordikoolist (28,60).

Meestest saavutas esikoha Daniel Zaitsev Spordiklubist Garant ajaga 23,53. Teisele kohale ujus Armin Evert Lelle Viimsi Veeklubist (24,65) ja kolmandale Cevin Anders Siim (Kalevi Ujumiskool) ajaga 25,22.

Naiste 200 meetri vabaltujumises sai kuldmedali kaela Laurika Lint Kalevi Ujumiskoolist ajaga 2.08,26. Hõbeda sai Karolin Victoria Kotsar Audentese Spordiklubist (2.08,39) ja pronksi Evalotta Victoria Aabrams ajaga 2.11,06 (Ujumisklubi Briis).

Meestest oli võidukas Alex Ahtiainen spordiklubist Garant ajaga 1.53,09. Teise koha saavutas Marko-Matteus Langel Kalevi Ujumiskoolist (1.53,41) ja kolmanda Georg Filippov (Kalevi Ujumiskool) ajaga 1.53,43.

100 meetri seliliujumise finaalis oli naiste kiireim Hanna Grete Vutt TOP ujumisklubist ajaga 1.04,79. Teisele kohale ujus ennast Laura-Liis Valdmaa (Yess) ajaga 1.06,36 ja kolmandale Annika Vainikk spordiklubist Garant (1.06,47)

Meestest ujus parima tulemuse Armin Evert Lelle Viimsi Veeklubist ajaga 56,54. Teise tulemuse ujus Jannes Niine (Ujumisklubi Aktiiv) ajaga 57,35 ja kolmanda Alan Smok spordiklubist Garant (57,48).

50 meetri rinnuliujumise kiireim naine oli Maria Romanjuk spordiklubist Garant ajaga 32,71. Poodiumi teisele astmele astus Simona Rasmann MyFitnessist (33,40) ja kolmandale Egle Salu (Wiru Swim) ajaga 33,42.

Kiireim mees oli Ralf Roose Yessist ajaga 28,85. Teise koha saavutas Christopher Palvadre TOP Ujumisklubist (29,48) ja kolmanda samuti TOPist Mark Sovtsa ajaga 29,68.

400 meetri kompleksujumises näitas parimat vastupidavust Maria Romanjuk spordiklubist Garant ajaga 5.03,19. Teisena finišeeris Violanta Gurjanova Jõhvi Spordikoolist (5.07,37) ja kolmandana Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 5.21,86.

Meestest oli kiireim Christopher Palvadre TOP Ujumisklubist ajaga 4.42,70. Teisena lõpetas Georg Filippov Kalevi Ujumiskoolist (4.46,51) ja kolmandana Robin Tatar (TOP) ajaga 4.48,86.

4 x 100 kombineeritud segateates astusid poodiumile:

  1. Spordiklubi Garant (4.00,96), koosseisus Alan Smok, Maria Romanjuk, Daniel Zaitsev ja Annika Vainikk.
  2. TOP ujumisklubi (4.06,12), kooseisus Hanna Grete Vutt, Mark Sovtsa, Artur Tobler ja Elisabet Mätlik.
  3. Kalevi Ujumiskool (4.09,30), kooseisus Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu, Marko-Matteus Langel ja Cevin Anders Siim.

Meistrivõistluste viimasel alal, naiste 800 meetri vabaltujumises sai kuldmedali kaela Britt Raudsepp Audentese Spordiklubist ajaga 9.25,64. Hõbemedali Mari-Liis Maas (TOP ujumisklubi) ajaga 9.33,13 ja pronksi Laura Tammik Pärnu Spordikoolist (9.48,28).

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Kõige rohkem FINA punkte kogusid Maria Romanjuk ja Daniel Zaitsev. Nemad saavad mõlemad Eesti Kiire Ujumise Sõprade Klubi rahalise auhinna ning ProSwimi 50-eurose kinkekaardi.

Palju õnne!

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

103. Eesti meistrivõistluste teise päeva kokkuvõte!

Eesti meistrivõistluste teine päev on lõppenud! Loe altpoolt, kes ja millise ajaga ujus!

Naiste 100 meetri vabaltujumise finaalis saavutas esikoha Elisabet Mätlik TOP ujumisklubist ajaga 57,85. Hõbemedali sai kaela Karolin Viktoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 58,70 ja pronksi Laurika Lint Kalevi Ujumiskoolist (58.87).

Meeste finaalis oli võidukas Alex Ahtiainen (Spordiklubi Garant) ajaga 50,75. Teisele kohale ujus ennast Cevin Anders Siim Kalevi Ujumiskoolist (50,76) ja kolmandale Georg Filippov samuti Kalevi Ujumiskoolist ajaga 51,84.

Naiste 50 meetri seliliujumises oli võidukas Hanna Grete Vutt (TOP ujumisklubi), kes suutis enda ajaks ujuda 30,36. Temast järgmisena lõpetasid mõlemad sama ajaga Mariangela Boitšuk Kalevi Ujumiskoolist ja Laura-Liis Valdmaa Yessist (30,61). Pronksmedali sai kaela Kertu Kann ajaga 30,81 (Spordiklubi Briis).

Meeste ujumises sai kuldmedali kaela hommikul uue Eesti rekordi ujunud (25,44) Daniel Zaitsev spordiklubist Garant. Õhtuse finaali ajaks ujus ta 25,89. Teisele kohale tuli Armin Evert Lelle Viimsi Veeklubist (26,37) ja kolmandale Jannes Niine (Ujumisklubi Aktiiv) ajaga 26,44.

200 m rinnulidistantsil ujus esikoha tulemuse Maria Romanjuk (Spordiklubi Garant) ajaga 2.36,13. Teisele kohale ujus ennast Mirtel Merimaa Wiru Swimist ajaga 2.38,32 ning kolmandale Marie Toompuu Kalevi Ujumiskoolist (2.43,30).

Meeste finaalis saavutas esikoha Ralf Roose (ujumisklubi Yess) ajaga 2.17,30, mis tähistab ka uut juunioride rekordit. Hõbemedali sai kaela Christopher Palvadre ujumisklubist TOP (2.22,42) ja pronksi Alan Gritsõk (spordiklubi Garant) ajaga 2.22,50.

Kõige pikemal liblikujumise distantsil ujus ennast esikohale Alina Vedehhova Spordiklubist Garant ajaga 2.27,62. Teise koha saavutas Mirjam Jürisoo (TOP) ajaga 2.30,55 ja kolmanda Violanta Gurjanova (Jõhvi Spordikool) ajaga 2.33,62.

Meeste ujumises sai kuldmedali kaela Kaspar Helde Kalevi Ujumiskoolist ajaga 2.05,74. Hõbemedalile ujus ennast Artur Tobler ujumisklubist TOP (2.09,64) ja pronksile Artjom Aksjonov (Narva SK/Energia) ajaga 2.13,01.

Naiste 4 x 100 m vabaltujumises astusid poodiumile:

  1. Kalevi Ujumiskooli 1. võistkond (3.56,59), koosseisus Laurika Lint, Kertu Kaare, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu.
  2. TOP ujumisklubi võistkond (3.59,20), koosseisus Hanna Grete Vutt, Mari-Liis Maas, Mirjam Jürisoo ja Elisabet Mätlik.
  3. Spordiklubi Garant võistkond (3.59,38), koosseisus Annika Vainikk, Jekaterina Vorontsova, Alina Vedehhova ja Maria Romanjuk.

Meeste esikolmikusse ujusid:

  1. Spordiklubi Garant võistkond (3.25,20), koosseisus Daniel Zaitsev, Alex Ahtiainen, Erik Lihhats ja Alan Gritsõk.
  2. Kalevi Ujumiskooli 1. võistkond (3.25,83), kooseisus Cevin Anders Siim, Marko-Matteus Langel, Georg Filippov ja Kaspar Helde.
  3. TOP Ujumisklubi võistkond (3.33,08), kooseisus Hans-Mikk Kuulpak, Georgi Goldberg, Artur Tobler ja Christopher Palvadre.

Meeste 1500 m vabaltujumises sai kaela kuldmedali Georg Filippov Kalevi Ujumiskoolist ajaga 16.22,87. Teisele kohale ujus ennast Toomas Tanel Tammer spordiklubist Yess (16.36,22) ja kolmandale Mark Iltsisin (Kalevi Ujumiskool) ajaga 16.39,40.

Homsed eelujumised algavad kell 9.30 ja õhtused finaalid kell 16.00!

Vaata kõiki tulemusi ja homseid stardiprotokolle SIIT.

Homset otseülekannet vaata SIIT.

Eesti meistrivõistluste esimene päev!

Eesti meistrivõistluste esimene päev on lõppenud!

 

Õhtused finaalujumised algasid 50 meetri vabaltujumistega. Naistest sai kuldmedali kaela Elisabet Mätlik (TOP) ajaga 26,53, teisele kohale ujus ennast Keila Swimclubist Kirke Madar (26,80) ja kolmandale Mariangela Boitsuk ajaga 26,89 (Kalevi Ujumiskool).

Meestest oli võidukas Alex Ahtiainen ajaga 22,93 spordiklubist Garant, hõbemedali sai kaela Daniel Zaitsev ajaga 22,96 ning pronksi Cevin Anders Siim Kalevi Ujumiskoolist (23,38).

Meeste 50 meetri vabalt paraujumises astus poodiumi kõrgemale astmele Richard Leib ajaga 27,62 (Yess), teisele kohale ujus ennast Matz Topkin Kalevi Ujumiskoolist (46,19) ja kolmandale Artur Lossmann ajaga 34,38 (Virtus).

 

Naiste 200 meetri seliliujumises tuli esikohale Hanna Grete Vutt TOP ujumisklubist ajaga 2.21,80, teisele poodiumi astmele astus Mari-Liis Maas ajaga 2.24,45 (TOP) ning kolmandale Violanta Gurjanova Jõhvi Spordikoolist (2.24,91).

Meestest ujus kiireima aja Armin Evert Lelle Viimsi Spordikoolist ajaga 2.06,41, teise koha saavutas Kaspar Helde Kalevi Ujumiskoolist (2.07,60) ja kolmanda Remi Tammik ajaga 2.08,12 (Pärnu Spordikool).

 

100 meetri rinnuliujumises näitas naistest kõige kiiremat aega spordikubist Garant Maria Romanjuk ajaga 1.09,84, teisele kohale tuli Jekaterina Vorontsova (1.14,16) ja kolmandale Egle Salu Wiru Swimist (1.14,21).

Meestest sai kuldmedali Ralf Roose (Yess) ajaga 1.03,36, hõbeda Christopher Palvadre (TOP) ajaga 1.03,71, pronksi Mark Sovtsa (1.04,78).

 

Naiste 400 meetri vabaltujumises oli kõige kiirem Britt Raudsepp Audentese Spordiklubist ajaga 4.34,41, teisele kohale tuli Laurika Lint Kalevi Ujumiskoolist (4.37,28), kolmandale Elli Lovi ajaga 4.38,80 (Audentes).

Meestest oli võidukas Kregor Zirk Ujumise Spordiklubist ajaga 3.53,10. Teisena lõpetas Georg Filippov Kalevi Ujumiskoolist (4.00,94), kolmandana Toomas Tanel Tammer ajaga 4.09,95 (Yess).

 

100 meetri liblikaujumises astus poodiumi kõrgemale astmele Alina Vedehhova Garant Spordikubist ajaga 1.02,92. Teisele astmele astus Kirke Madar Keila Swimclubist (1.04,57) ja kolmandale Aurelia Roos (Pärnu Spordikool) ajaga 1.05,09.

Meestest ujus kiireima aja Daniel Zaitsev spordiklubist Garant ajaga 52,82, tema järel lõpetas Marko-Matteus Langel Kalevi Ujumiskoolist (53,45) ning kolmandana Alex Ahtiainen (Garant) ajaga 53,58.

 

Naiste 200 meetri kompleksujumises sai kuldmedali kaela Maria Romanjuk ajaga 2.20,21, hõbeda Karolin Victoria Kotsar Audentese Spordiklubist (2.23,40) ja pronksi Hanna Grete Vutt ajaga 2.24,94 (TOP).

Meestest oli võidukas Armin Evert Lelle ajaga 2.05,02. Teise koha saavutas Erik Lihhats spordiklubist Garant (2.05,55), kolmanda Kaspar Helde ajaga 2.08,03 (Kalevi Ujumiskool).

 

Õhtu viimane ujumine oli 4 x 100 vabaltujumise segateade, kus olid kõige kiiremad:

  1. Spordiklubi Garant esimene võistkond (3.38,39), koosseisus Alex Ahtiainen, Daniel Zaitsev, Annika Vainikk ja Maria Romanjuk;
  2. Kalevi Ujumiskooli esimene võistkond (3.41.96) koosseisus Cevin Anders Siim, Marko-Matteus Langel, Laurika Lint ja Mariangela Boitsuk;
  3. Kalevi Ujumiskooli teine võistkond (3.43,72), koosseisus Georg Filippov, Kaspar Helde, Kertu Kaare ja Marie Toompuu.

 

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Homme hüppavad kell 9.30 esimesena vette naised, 100 meetri vabaltujumises. Õhtused finaalujumised algavad kell 17.00.

Pöidlad pihku!

 

Vaata tulemusi ja homseid stardiprotokolle SIIT.

Otseülekannet vaata SIIT.