Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Neljapäeval algab Keilas koondislaste laager

31. jaanuarist 2. veebruarini toimub Keila Spordikeskuses EUL koondislastele koormustesti laager, kus osaleb 18 ujujat. Laagris töötavad koondislastega arstid, füsioterapeudid, ujumistehnika spetsialistid jne, kes hindavad koondislaste praegust terviseseisundit ja annavad treeneritele ja sportlastele vajalikku nõu.

Laagrit viivad läbi Aivi Kulla, Toni Meijel ja Mihhail Strungar. Lisaks nendele tegelevad laagris sportlastega VOMAX, FysioCentrum, Westberg Kaubandus (ARENA), Andrei Malkow ja Vladimir Kunitsõn.

LAAGRIS OSALEVAD:

Perenimi Nimi S.A.
1 Allikvee Martin 1995
2 Zirk Kregor 1999
3 Zaitsev Daniel 1997
4 Romanjuk Maria 1996
5 Markvardt Margaret 2000
6 Ahtiainen Alex 2001
7 Lint Laurika 2002
8 Sovtsa Mark 2001
9 Valdmaa Laura-Liis 2004
10 Jefimova Eneli 2006
11 Palvadre Christopher 2003
12 Solodov Demid 2003
13 Gritsok Alan 2003
14 Rannamets Brita 2004
15 Suvalov Igor 2003
16 Vitsut Laura 2004
17 Niine Joonas 2000
18 Suun Janter 2000

Laagri tegevustena toimuvad järgmised testid, treeningud ning üritused:

  1. Vereanalüüs (iseseisvalt 4-7 päeva enne laagri minekut)
  2. Koormustest
  3. Laktaaditest 5×200
  4. Liigese liikuvuse test
  5. Hüppe test
  6. Veealune ujumistehnika analüüs
  7. ÜKE test
  8. Spordipsühholoogia loeng
  9. Lihashooldustreening
  10. Ujumistreeningud
  11. Kinos dokumentaalfilmi ”RUTA” vaatamine
  12. ARENA (OÜ Westberg) ujumisvarustuse ja riietuse tutvustus
  13. Laagri kokkuvõte (koos treenerite ja vanematega)
  14. Koondislaste pildistamine Arena koondise riietega.
  15. Pidulik lõunasöök

Eelmine sarnane laager toimus septembris 2018 ja järgmine on plaanis sepmtembris 2019.

Eestlaste viies päev MMil

Hiinas toimuvatel lühiraja maailmameistrivõistlustel olid eestlastest täna stardis Margaret Markvardt, Kregor Zirk ja Martin Allikvee.

200 m kompleksujumises tuli Margaret Markvardt 30. kohale ajaga 2.16,91. Finaali oleks pääsenud ajaga 2.07,78. Eelujumiste kiireim naine 200 m kompleksujumises oli Katinka Hosszu ajaga 2.05,42.

Kregor Zirk tuli 100 m vabaltujumises 43. kohale ajaga 48,87. Poolfinaali oleks pääsenud ajaga 47,23. Eelujumiste 100 m kiireim vabaltujuja oli Caeleb Dressel ajaga 45,98.

Meeste 50 m rinnuliujumises saavutas Martin Allikvee 31. koha ajaga 27,21. Poolfinaali kohast jäi Martinit lahutama 64 sajandikku. Eelujumiste kiireim 50 m rinnuliujuja oli Ilya Shymanovich ajaga 25,97.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Homme ehk MMi viimasel päeval on stardis Maria Romanjuk 200 m rinnuliujumises.

Otseülekannet võistlusest saab jälgida FINAtv vahendusel.

MMi ajakava ja stardilistid leiab SIIT.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

VÕIMAS! Maria Romanjuk püstitas MMil Eesti rekordi

Hiinas toimuvatel lühiraja maailmameistrivõistlustel püstitas Maria Romanjuk täna uue Eesti rekordi 100 m rinnuliujumises ajaga 1.06,90.

Varasem rekord ajaga 1.06,95 kuulus samuti Romanjuki nimele ning oli ujutud aasta tagasi Kopenhaagenis toimunud EMil. Võimas aeg andis Mariale kõrge 21. koha. MMi poolfinaali oleks pääsenud ajaga 1.06,35. Eelujumiste kiireim naine sel distantsil oli Kati Meili ajaga 1.03,76.

50 m liblikujumises tuli Daniel Zaitsev 98 ujuja arvestuses kõrgele 20. kohale ajaga 23,14. Poolfinaali oleks pääsenud ajaga 23,03. Eelujumiste 50 m liblika kiireim mees oli Nicholas Santos ajaga 22,41.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Eestlaste alad 15. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 200 m kompleksi 2. vahetus (8. rada)
  • Kregor Zirk 100 m vabalt 9. vahetus (4. rada)
  • Martin Allikvee 50 m rinnuli 9. vahetus (9. rada)

Eestlaste alad 16. detsembril (eelujumised): 

  • Maria Romanjuk 200 m rinnuli 3. vahetus (0. rada)

 

Otseülekannet võistlusest saab jälgida FINAtv vahendusel.

MMi ajakava ja stardilistid leiab SIIT.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

Maailmameistrivõistluste teine päev

Eile algasid Hiinas lühiraja maailmameistrivõistlused. Võistluste teisel päeval oli eestlastest stardis Kregor Zirk 200 m vabaltujumises ja 100 m liblikujumises.

Kregor Zirk saavutas 200 m vabaltujumises 64 ujuja arvestuses 23. koha ajaga 1.45,51. Eelujumiste kiireim 200 m vabaltujuja oli austraallane Alexander Graham ajaga 1.41,83.

100 m liblikujumises saavutas Zirk 78 ujuja konkurentsis 31. koha ajaga 52,32. Poolfinaali oleks pääsenud ajaga 51,35. Eelujumiste kiireim 100 m liblikujuja oli ameeriklane Caeleb Dressel ajaga 49,23.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Eestlaste alad 13. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 100 m kompleksi 4. vahetus (9. rada)
  • Daniel Zaitsev 50 m vabalt 10. vahetus (3. rada)
  • Martin Allikvee 200 m rinnuli 5. vahetus (2. rada)

Eestlaste alad 14. detsembril (eelujumised): 

  • Daniel Zaitsev 50 m liblikat 11. vahetus (1. rada)
  • Maria Romanjuk 100 m rinnuli 4. vahetus (8. rada)

Eestlaste alad 15. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 200 m kompleksi 2. vahetus (8. rada)
  • Kregor Zirk 100 m vabalt 9. vahetus (4. rada)
  • Martin Allikvee 50 m rinnuli 9. vahetus (9. rada)

Eestlaste alad 16. detsembril (eelujumised): 

  • Maria Romanjuk 200 m rinnuli 3. vahetus (0. rada)

 

Otseülekannet võistlusest saab jälgida FINAtv vahendusel.

MMi ajakava ja stardilistid leiab SIIT.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

Eestlaste esimesed stardid MMil

Täna algasid Hiinas lühiraja maailmameistrivõistlused. Võistluste esimesel päeval olid stardis Kregor Zirk, Maria Romanjuk ja Martin Allikvee.

Kregor Zirk saavutas 200 m liblikujumises 23. koha ajaga 1.55,69. Eelujumiste kiireim 200 m liblikujuja oli jaapanlane Daiya Seto ajaga 1.49,88.

Naiste 50 m rinnuliujumises tuli Maria Romanjuk 22. kohale ajaga 31,00. Eelujumiste kiireim oli Leedust pärit Ruta Meilutyte ajaga 29,56.

Martin Allikvee saavutas 100 m rinnuliujumises 25. koha ajaga 58,61. Eelujumiste kiireim oli valgevenelane Ilya Shymanovich ajaga 56,47.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Homme ehk 12. detsembril on eestlastest stardis Kregor Zirk 200 m vabaltujumises (7. vahetus 6. rada) ja 100 m liblikujumises (7. vahetus 7. rada).

Eestlaste alad 13. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 100 m kompleksi 4. vahetus (9. rada)
  • Daniel Zaitsev 50 m vabalt 10. vahetus (3. rada)
  • Martin Allikvee 200 m rinnuli 5. vahetus (2. rada)

Eestlaste alad 14. detsembril (eelujumised): 

  • Daniel Zaitsev 50 m liblikat 11. vahetus (1. rada)
  • Maria Romanjuk 100 m rinnuli 4. vahetus (8. rada)

Eestlaste alad 15. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 200 m kompleksi 2. vahetus (8. rada)
  • Kregor Zirk 100 m vabalt 9. vahetus (4. rada)
  • Martin Allikvee 50 m rinnuli 9. vahetus (9. rada)

Eestlaste alad 16. detsembril (eelujumised): 

  • Maria Romanjuk 200 m rinnuli 3. vahetus (0. rada)

 

Otseülekannet võistlusest saab jälgida FINAtv vahendusel.

MMi ajakava ja stardilistid leiab SIIT.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

Homme stardivad Eesti ujujad Hiinas toimuval MMil

Homme algavad Hiinas 16. detsembrini kestvad lühiraja maailmameistrivõistlused. Hangzhous toimuval MMil esindavad Eestit Martin Allikvee, Kregor Zirk, Daniel Zaitsev, Maria Romanjuk ja Margaret Markvardt.

Esimese võistluspäeva hommikustes eelujumistes on stardis kolm eestlast. Kregor Zirk stardib 200 m liblikujumise kolmandas vahetuses (6. rajal), Maria Romanjuk stardib 50 m rinnuliujumise kuuendas vahetuses (9. rajal) ja Martin Allikvee 100 m rinnuli kuuendas vahetuses.

“Esmaemotsioon on parem kui ootasin. Kõik on puhas, ujula, hotell ja linn ilusad,” rääkis Kregor Zirk päev enne esimest starti MMil, lisades: “tingimused on väga head ja korraldajad on head tööd teinud nii ujula kui majutuse osas.” Eestlastel võtab hotellist basseini juurde sõit aega umbes 20 minutit.

Margaret Markvardt nõustus, et bassein on väga ilus ja tingimused head: “Ainus asi, mis mind isiklikult võib-olla natuke häirib on võistlusbasseini lagi, mis on ringikujuline ja seetõttu on selili otse ujumine natuke raskendatud.”

Martin Allikvee esmaemotsioonid on samuti positiivsed: “Bassein ja kõik on super, ainult ajavahega pole veel täielikult harjunud. Sellest hoolimata olen startideks valmis!”

“Osalejate arv on väga suur, umbes 1200 inimest ja sellepärast on basseinis vähe ruumi ning trennis on raske teha planeeritud harjutusi,” rääkis Daniel Zaitsev, lisades: “Esimesed kaks ööd olen maganud hästi ja enam vähem kohanenud kohaliku ajaga.”

Esimese päeva eelujumised algavad Eesti aja järgi kell 3.30 varahommikul. Õhtused osad (finaalid ja poolfinaalid) algavad Eesti aja järgi kell 13.00 päeval (viimasel võistluspäeval kell 12.00).

Eestlaste alad 12. detsembril (eelujumised): 

  • Kregor Zirk – 200 m vabalt 7. vahetus (6. rada) ja 100 m liblikat 7. vahetus (7. rada)

Eestlaste alad 13. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 100 m kompleksi 4. vahetus (9. rada)
  • Daniel Zaitsev 50 m vabalt 10. vahetus (3. rada)
  • Martin Allikvee 200 m rinnuli 5. vahetus (2. rada)

Eestlaste alad 14. detsembril (eelujumised): 

  • Daniel Zaitsev 50 m liblikat 11. vahetus (1. rada)
  • Maria Romanjuk 100 m rinnuli 4. vahetus (8. rada)

Eestlaste alad 15. detsembril (eelujumised): 

  • Margaret Markvardt 200 m kompleksi 2. vahetus (8. rada)
  • Kregor Zirk 100 m vabalt 9. vahetus (4. rada)
  • Martin Allikvee 50 m rinnuli 9. vahetus (9. rada)

Eestlaste alad 16. detsembril (eelujumised): 

  • Maria Romanjuk 200 m rinnuli 3. vahetus (0. rada)

 

Otseülekannet võistlusest saab jälgida FINAtv vahendusel.

MMi ajakava ja stardilistid leiab SIIT.

MMi ametliku kodulehe leiab SIIT.

Põhjamaade meistrivõistluste viimane võistluspäev

Põhjamaade meistrivõistluste viimasel päeval noppisid eestlastest individuaaldistantsidel medaleid Susannah Kaul, Nikita Pisarenko, Joonas Niine ja Cevin Anders Siim. Teates saavutasid Eesti mehed pronksi.

Paraujujatest võitis Susannah Kaul täna kaks individuaalset kuldmedalit – ühe 50 m vabaltujumises ajaga 28,48 ja teise 200 m kompleksujumises ajaga 2.38,69.

Juuniorite arvestuses saavutas Nikita Pisarenko 200 m rinnuliujumises kolmanda koha ajaga 2.16,80. Samal distantsil saavutas Joonas Niine vanemas vanuseklassis teise koha ajaga 2.13,79.

Cevin Anders Siim saavutas vanemas vanuseklassis 200 m liblikujumises kolmanda koha ajaga 2.01,07.

4 x 100 m kombineeritud teates saavutasid Eesti mehed kolmanda koha ajaga 3.37,63. Meeskonnas ujusid Marko-Matteus Langel, Tiit Matvejev, Cevin Anders Siim ja Andri Aedma.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Võistlustel oli stardis üle 40 Eesti ujuja, kes tegid kokku üle 130 individuaalse stardi.

Põhjamaade meistrivõistluste teine võistluspäev

Põhjamaade meistrivõistluste teine päev oli eestlastele väga edukas. Lisaks mitmetele medalitele tuli ka üks rekordiparandus. 

Hommikustes eelujumistes püstitas Laura-Liis Valdmaa uue Eesti noorte rekordi 50 m seliliujumises ajaga 29,15. Õhtuses finaalujumises saavutas Laura-Liis juunioride arvestuses kaheksanda koha ajaga 29,43.

100 m vabaltujumises võitis Marko-Matteus Langel teise kohaga ajaga 48,79 ja kolmanda koha Andri Aedma ajaga 49,13.

Paraujumises saavutas Susannah Kaul esikoha 100 m vabaltujumises uue isikliku rekordiga 1.02,58 ja Marita Sukko teise koha 100 m liblikujumises ajaga 1.21,01.

Juunioride arvestuses võitis Alex Ahtiainen hõbemedali 100 m liblikujumises ajaga 52,97. Vanemas vanuseklassis võitis samal alal külla Cevin Anders Siim ajaga 52,33.

 

Põhjamaade meistrivõistlused toimuvad pühapäevani Oulus (Soomes). Võistlustel on stardis üle 40 Eesti ujuja, kes teevad kokku üle 130 individuaalse stardi.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Kõikide Eesti ujujate alad leiab SIIT.

Võistluste juhendi leiab SIIT.

Homme algavad Põhjamaade meistrivõistlused

7.-9. detsembrini toimuvad Oulus (Soomes) Põhjamaade meistrivõistlused, kus on stardis üle 40 Eesti ujuja, kes teevad kokku üle 130 individuaalse stardi. 

Lisaks Eestile on võistlustel esindatud Taani, Fääri saarte, Soome, Islandi, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi ujujad.

Võistlustulle asuvad juuniorid:

  • Tüdrukud vanuses 13-16 aastat (sündinud 2002-2004)
  • Poisid vanuses 14-17 aastat (sündinud 2001-2004)

Lisaks juunioritele on stardis ka vanem vanuseklass (neiud, kes on sündinud 2001. aastal ja varem ning noormehed, kes on sündinud 2000. aastal ja varem) ja paraujujad.

Eesti ujujate alad leiab SIIT.

Esimesel võistluspäeval (7. detsembril) ujutakse: 

Hommikuses osas toimuvad eelujumised:

  • N 200 m vabalt, M 200 m vabalt
  • N 100 m rinnuli, M 100 m rinnuli
  • N 100 m selili, M 100 m selili
  • N 50 m liblikat, M 50 m liblikat
  • N 200 m kompleksi, M 200 m kompleksi
  • N 200 m vabalt aeglasemad vahetused
  • M 1500 m vabalt aeglasemad vahetused

7. detsembri õhtuses osas toimuvad samade alade finaalid, pikemate alade kiireimad vahetused ja 4 x 100 m vabalt teateujumised.

Võistluste juhendi leiab SIIT.

Ivan Štšeglov saavutas noorte olümpiamängudel kaheksanda koha

Ivan Štšeglov ujus noorte olümpiamängudel 200 m selili finaalis ja saavutas kaheksanda koha ajaga 2.02,63.

200 m selilujumise võitis ülekaalukalt venelane Kliment Kolesnikov ajaga 1.56,14, teiseks tuli rumeenlane Daniel Cristian Martin ajaga 1.58,20 ja kolmandaks hispaanlane Manuel Martos Bacarizo ajaga 1:59.37.

Esimese 50 meetri järel oli Ivan kolmandal positsioonil, vaheajaks 28,03. Peale 100 meetri läbimist oli ta kuues vaheajaga 59,43 (31,40) ning peale 150 meetrit viies vaheajaga 1.30,59 (31,16).

Štšeglov ütles pärast finaali, et tundis enne ujumist lihastes väsimust ning finaal oli raske, kuid jäi hommikuse aja ja õhtuse 8. kohaga väga rahule.

Finaalujumise tulemused leiab SIIT.

Hommikuses eelujumises püstitas Ivan uue võimsa Eesti täiskasvanute ja juunioride rekordi 200 m selilujumises ajaga 2.01,69. Ivani varasem isiklik oli 2.03,01, mis oli ujutud 2018. aasta maikuus.