Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Täna tõmmati Kalev Spa Veekeskuses joon alla kaks päeva kestnud Baltimaade meistrivõistlustele, mille raames püstitas Eesti tütarlaste võistkond koosseisus Kertu Kaare, Ilona Maide, Kaia Liis Tomak ja Melissa Priidel uue rekordi 4x100m vabaltujumises. Varasema 4.04,35 asemel seati uueks tippmargiks 4.02,53.

Neidudest oli kolme riigi arvestuses võistluste kokkuvõttes edukaim 13-aastane   Kertu Kaare, kes saavutas kokku 5 individuaalalade kulda ja ühe pronksi ning teateujumises sai neiu kaela 2 kuldmedalit. Samuti tegi Kaare noorte arvestuses võistluste parima tulemuse FINA punktitabeli alusel ja sai seega Eesti tütarlaste arvestuses parima noore neiu tiitli. 50m vabalt aeg 26,73 tagas neiule 699 punkti.

Võistluste järgselt oli Kaare kõige enam rahul sellega, et kõik alad, mida neiu ette võttis, päädisid isikliku rekordiga. “Võistelda mulle meeldib ja hea meel on, et kõikidel aladel oma isiklikud ujusin,” sõnas Kaare, kes enda sõnul praegusel hetkel veel oma põhiala välja valinud pole. “Mulle meeldivad enamused alad. Kuigi mul kõige paremini tuleb hetkel välja krool, tahaksin ma praegu ujuda mitmekesiselt.” Mida mõtleb Kaare tippujuja karjäärist? “Olen mõelnud sellele küll, aga ei tahaks veel midagi otsustada. Olen veel nii noor ja ujun praegu sellepärast, et meeldib. Tulevik näitab, mida edasi teen,” sõnas Kaare, kes sel suvel läheb tiitleid püüdma Põhjamaade noorte meistrivõistlustele.

Noormeestest läks individuaalalade arvestuse üldvõit Leetu. Mantas Kaveckase saak tänavustel Balti meistrivõistlustel oli kokku 4 individuaalalade kulda. Eesti noormeestest oli suurim medalisaak Maksim Gumenjukil, kes saavutas individuaalaladel 2 kulda ja ühe hõbeda. FINA punktitabeli alusel saavutas võistluste tugevaima noorte tulemuse Janter Suun, kes alistas 100m vabalt ajaga 53,63 tuues koju 669 punkti.

Viimast aastat noorte vanuseklassis võistlev 16-aastane  Suun sõnas võistluste järgselt, et arvestades asjaolu, et just hiljuti tuli ette võtta operatsioon, võib praegu võistlustega rahule jääda. “Vees tagasi olen olnud alles kolm nädalat ja arvestades seda saan suhteliselt rahul olla. Hooaja edasine plaan on võtta osa Põhjamaade noorte meistrivõistlustest,” sõnas Suun. Oma tulevikuperspektiivi peale mõeldes sõnas Suun, et kindlasti on soov jõuda tippu ja vähemalt 2020 suveolümpiani ujumisega jätkata.

Kõik tulemused:

 

Baltic_States_Championships_2016_results

Baltic_States_Championships_2016_points

Medalistid

 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>