Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

22.-23. märtsini Tartus toimuvate Baltimaade meistrivõistluste esimese päeva järel on eestlastel kõige enam punkte nii absoluut-, juunioride-, kui ka noortearvestuses.

ABSOLUUT

Meeste absoluutarvestuses saavutas Daniel Zaitsev kahel korral esikoha individuaaldistantsidel – nii 100 m vabaltujumises ajaga 50,99 kui ka 50 m liblikujumises ajaga 24,00. Martin Allikvee saavutas esikoha 200 m rinnuliujumises ajaga 2.14,46 ja teise koha 50 m rinnuliujumises ajaga 28,87. Esikoha sel distantsil võitis lätlane Andrejs Frolovs, kes edestas Martinit vaid ühe sajandikuga. Cevin Anders Siim jõudis kahel korral teisele kohale – 200 m liblikujumises ajaga 2.08,54 ja 50 m liblikujumises ajaga 25,00. 200 m liblikujumise võitis Kregor Zirk ajaga 2.02,69. Maksim Gumenjuk krooniti meeste arvestuses 400 m vabaltujumise Baltimaade meistriks ajaga 4.11,54.

Meeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis Eesti meeskond ajaga 3.46,38. Koosseisus ujusid Armin Evert Lelle, Martin Allikvee, Daniel Zaitsev ja Kregor Zirk. 

Naiste absoluutarvestuses noppisid eestlastest kaks individuaalset medalit Kertu Kaare, Margaret Markvardt, Laura-Liis Valdmaa ja Helena Heinlo. Kertu Kaare saavutas esikoha 50 m vabaltujumises ajaga 27,14 ja jäi Laura-Liis Valdmaaga teist kohta jagama 50 m seliliujumises ajaga 30,84. Laura-Liis saavutas nii noorte kui ka absoluutarvestuses esikoha 200 m seliliujumises ajaga 2.22,02. Margaret Markvardt võitis 50 m seliliujumise ajaga 30,81 ja saavutas teise koha 100 m liblikujumises ajaga 1.04,26. Esikoha sel distantsil võitis Alina Vedehhova ajaga 1.03,91. Helena Heinlo saavutas absoluutarvestuses teise koha 200 m vabaltujumises ajaga 2.09,65 ja 50 m vabaltujumises ajaga 27,27. Naiste 100 m rinnuliujumise võitis Maria Romanjuk suurepärase ajaga 1.10,50. Laurika Lint krooniti naiste arvestuses 200 m vabaltujumise Baltimaade meistriks ajaga 2.07,44.

Naiste 4 x 100 m vabalt teateujumise võitsid Eesti naised ajaga 3:55.84. Võistkonnas ujusid Margaret Markvardt, Annika Vainikk, Helena Heinlo ja Laurika Lint.

Absoluutarvestuse punktid peale esimest võistluspäeva:
🇪🇪Eesti 1032 punkti
🇱🇹Leedu 660 punkti
🇱🇻Läti 496 punkti

JUUNIORID

Neidudest noppis Sofja Krivorukova juunioride arvestuses kaks esikohta – 200 m seliliujumises ajaga 2.22,46 ja 400 m kompleksujumises ajaga 5.14,87. Juunioride arvestuses jõudsid kahel korral medalikohale ka Helena Heinlo ja Melissa Priidel. 200 m vabaltujumise juunioride meistriks tuli Laurika Lint ajaga 2.08,32. Tiina-Britt Kaljuvald saavutas juunioride arvestuses esikoha 50 m vabaltujumises ajaga 27,46.

Neidude 4 x 100 m vabalt teateujumises olid kiireimad Eesti juuniorid ajaga 3.59,77. Naiskonnas ujusid Kertu Kaare, Tiina-Britt Kaljuvald, Laurika Lint ja Helena Heinlo.

Nikita Pisarenko võitis juunioride arvestuses 200 m rinnuliujumise ajaga 2.20,54. Kaspar Helde oli juunioride kiireim 200 m liblikujuja läbides distantsi ajaga 2.12,14. Noormeeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises saavutasid Eesti juuniorid esikoha ajaga 3.54,64. Meeskonnas ujusid Jan Joonas Viirpuu, Mark Sovtsa, Alex Ahtiainen ja Kaspar Helde.

Juunioride punktid peale esimest võistluspäeva:
🇪🇪Eesti 511 punkti
🇱🇹Leedu 382 punkti
🇱🇻Läti 277 punkt

NOORED

Noorte arvestuses saavutas Heleri Zirk kaks esikohta – 200 m vabaltujumises ajaga 2.13,20 ja 400 m kompleksujumises ajaga 5.22,92. Noorte neidude arvestuses jõudis kahel korral medalikohale ka Jekaterina Pogodina, kes saavutas 200 m vabaltujumises Heleri järel teise koha ajaga 2.13,89 ja 50 m vabaltujumises teise koha ajaga 28,26. Eneli Jefimova oli noorte arvestuses Baltimaade kiireim 100 m rinnuliujuja läbides distantsi ajaga 1.13,76.

4 x 100 m vabalt teateujumises saavutasid Eesti noored neiud esimese koha ajaga 4.04,10. Koosseisus ujusid Aurelia Roos, Elisabeth Viiding, Jekaterina Pogodina ja Laura-Liis Valdmaa. 

Noormeestest võitis Demid Solodov kulla 400 m vabaltujumises ajaga 4.15,40 ja hõbeda 100 m vabaltujumises ajaga 53,60. Christopher Palvadre saavutas noorte arvestuses esikoha 200 m rinnuliujumises ajaga 2.29,68.

4 x 100 m kombineeritud teateujumises saavutasid Eesti noormehed teise koha ajaga 3.58,03. Meeskonnas ujusid Maksim Minajev, Christopher Palvadre, Alan Gritšok ja Demid Solodov. Teateujumise võitsid leedukad ajaga 3.57,72.

Noorte punktid peale esimest võistluspäeva:
🇪🇪Eesti 544 punkti
🇱🇹Leedu 444 punkti
🇱🇻Läti 264 punkti

Tänased tulemused leiab: http://www.swimming.ee/live/bch_2019/

Laupäeva hommikuse võistlusosa videopildi leiab SIIT ja õhtuse osa videopildi SIIT.

Hommikune võistlusosa algab kell 10.00:

Õhtune võistlusosa algab kell 17.00:

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>