Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

PRANGLILE UJUMISEGA LÕPETATI SUVINE HOOAEG 

20. augustil lõpetas Viimsi Veeklubi Leppneeme sadamast Pranglile ujumisega oma tänavusuvise avaveeujumiste sarja. Distantsi pikkus Leppneemest Mõigi sadamasse tuli kokku 12 km. Ettevõtmises osales 9 Viimsi Veeklubi ujujat, kelle hulgas ka kaks naist. Seltskonda kuulusid Erika Tuvike, Kinne Tõnnison,  Jürgen Jänese, Rain Berezin, Sten Berezin, Romet Tepper, Henri Kaarma, Piit Vehm, Bruno Nopponen, Teet Daaniel Tartu UK-st ja nendele kümnele lisaks veel tänavu suvel ujumise MM-l  osalenud Kalevi Ujumiskooli esindaja Andres Olvik.  Ujumist alustati kell 13.00 Leppeneeme sadamast ja pisut vähem kui 3,5 tunni pärast said esimesed juba Prangli kuumal liival varbaid soojendada. Vesi oli põhjalahe kohta soe, pinnalt mõõdetuna nii 17- 19 kraadi ja ka ilmataat pakkus viimase aja ekstreemsetele oludele vahelduseks mõnusat suvist sooja koos kerge maheda tuulega.  Niiet igati korralik ja sobilik päev avaveeujumiseks ning nii mõningi sai lisaks sportlikule pingutusele veel ka päikeselt jumeka ilme näole. Kaks meest: Henri Kaarma ja Priit Vehm jätkasid neile juba omaks saanud traditsioonilist viisi ujumiseks ehk ujumispükstes ja ilma kalipsota ning Andres Olvik proovis hetkel maailmas palju kõmuainet pakkuva võistlustrikoo Arena X-Glide sobivust avaveeujumiseks :-),  kõik ülejäänud aga pidasid siiski mõistlikuks ujuda kalipsos, sest tervis ikka ennekõike. Ujujaid saatis kokku kolm saatepaati, millest igaüks hoidis end vastava kiirusgrupi ujujate tempos. Kõik läbisid distantsi probleemideta ja katkestajaid sedakorda ei olnudki.  Peale õnnellikku päralejõudmist sõidutas külavanem seltskonna oma isikliku maasturautoga mööda safarit meenutavaid Prangli külateid saarevanema koduõuele kus võeti väikest einet ja mõnuleti niisama päikese käes. Peremees isiklikult kostitas mere tagant tulnud teelisi veel kasti täie kuumsuitsutatud lestadega, mis mõneks ajaks ujujad tegevusega täitis. Üsna pea kostusid juba metsatuka tagant sinna Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistama tulnud puhkpilliorkestri pasunahääled ning üheskoos suunduti läbi männimetsa mere äärde külaplatsile rahvapeost osa saama. Lisaks Piirivalve puhkpilliorkestrile laulis rahvale lustiks ammu tuttavaid ja tantsule kaasakiskuvaid laule ka Vello Orumets.

Igatahes hooaja viimane üritus läks igati korda ja hetkel tundub küll, et see ei jää ilmselt veeklubi viimaseks ujumiseks Pranglile. Aitäh saatepaatide meeskondadele, eriti suured tänud Berezinite perele, kes juba terve suvi on olnud avaveeujumistega hõivatud ja kelleta poleks tõenäoliselt saanud ühtki pikemat ujumistuuri ette võtta. Väga tahaks tänada ka Pranglile ujumise mõtte algatajat Roy Puuströmi, kes ka ise alles mõni nädal tagasi sama distantsiga hakkama sai ja nüüd vabatahtlikult jõu ja nõuga abiks oli. Õhtu lõppes paadiralliga tagasi Leppneeme sadamasse ning toredat päeva jääb meenutama väike pildijäädvustus toimunust.

Piltide vaatamiseks klõpsa siin

Üritust vahendas Janika Tüür
Viimsi Veeklubi

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>