Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Aura Open juhtumi seletus

 

28. ja 29. novembril toimusid Aura Veekeskuses Aura Open ujumisvõistlused, mille raames juhtus kaks õnnetust, kus said viga kaks noort ujujat. Mõlema ujuja puhul oli vigastus vasaku käe keskmisel sõrmel, mõlemal juhul sai viga sõrme ots.

 

Täna, 30. novembril kohtusid asjaolude väljaselgitamiseks omavahel viga saanud ujujate vanemad, Aura Veekeskuse esindajad, ujumisvõistluse korraldajad ning Eesti Ujumisliidu esindajad.

 

Teadaolev kronoloogia

·         Esimene õnnetus juhtus ujuja Sander Paavoga (17) laupäeval, 28. novembril soojendusujumise ajal.

·         Võistluste peakorraldaja Mihhail Krupnin kuulis esimese õnnetuse tõsidusest ja põhjustest 29. novembril pärast teist õnnetusjuhtumit. Pärast esimest juhtumit ei teavitatud peakorraldajat ujuja vigastuse tõsidusest.

·         Teine õnnetus juhtus ujuja Robert Roosega (19) pühapäeval 29. novembril. Õnnetuse järgselt peatas võistluste peakorraldaja võistluse ja vaadati koos Aura Veekeskuse tehnikuga stardipukid üle, kontrolliti üle kinnitused ja võistlused jätkusid.

·         Eesti Ujumisliit, Tartu Ujumisklubi (võistluse korraldaja), Aura Veekeskus ja viga saanud ujujate vanemad olid pühapäeva õhtul pidevas kontaktis ja algas asjaolude väljaselgitamine. Väljaselgitamist vajavad õnnetuste täpsemad asjaolud.  

·         Aura Veekeskus kaasas esmaspäeval, 30. novembril Tehnilise Järelvalve Ameti ja algab ekspertiis täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks.

 

Faktid

·         Aura Open võistluse korraldaja on Tartu Ujumisklubi.

·         Aura Open tehnilise toe eest vastutas Aura Veekeskus.

·         Võistluste ajal kasutatud stardipukid on statsionaarsed pukid, millele võistluste ajaks kruvitakse külge spetsiaalne võistluste jaoks mõeldud stardiplaat. Need stardiplaadid kuuluvad Eesti Ujumisliidule ja neid kasutatakse võistlustel üle Eesti. Stardiplaadid on igapäevaselt kasutuses Kalev SPA ujulas ja Teadaolevalt varasemalt selliseid õnnetusi juhtunud ei ole.

·         Tehnilise Järelvalve Amet on alustanud ekspertiisi selgitamaks välja, mis täpsemalt õnnetused põhjustas.

 

Sportlaste tervislik seisund

Meedias liikunud väide justkui Aura Open ajal kaotasid kaks ujujat sõrme on ülepaisutatud ja ei ole korrektne. Palume tungivalt meedias olevaid sõnumeid korrigeerida vastavalt korrektsele infole.

 

Sander Paavo

Sander Paavo vigastas vettehüppel vasaku käe keskmist sõrme. Tegemist oli lahtise luumurruga, mille tulemusel jäi ujujal vasaku käe keskmise sõrme ots naha külge rippuma. Tartu Ülikooli Kliinikumis õmmeldi operatsiooni käigus Paavole lahtine sõrmeots tagasi ning sõrm pandi lahasesse. Paavot ootab ees kolmenädalane veekeeld ning sõrme peab hoidma liikumatult. 3 nädala pärast selgub, kas luu on kokku kasvanud. Sellest lähtuvalt toimuvad edasised protseduurid ja taastusravi.

 

Robert Roose

Robert Roose vigastas vettehüppel vasaku käe keskmist sõrme. Vettehüppe järgselt selgus, et noormehel on sõrmeots amputeerunud, mida Tartu Ülikooli Kliinikumis ei õnnestunud tagasi õmmelda.Roose läbis operatsiooni, mille käigus õmmeldi tekkinud haav kokku. Tehtud on esimene operatsioonijärgne kontroll, mille alusel hindavad arstid haava paranemist heaks. Roose vanemate sõnul on see hea märk ja lubab neil kergemini hingata.

 

Mõlema ujuja perekonnad  loodavad parimat ning sõnavad, et ollakse paranemisfaasis ning edasiseid hinnanguid õnnetusjuhtumi kohta enne ekspertiisi tulemuste väljaselgitamist ei anta. Perekonnad paluvad rahu.

 

Eesti Ujumisliit koostöös teiste osapooltega on võtnud südameasjaks selgitada välja juhtumite täpsemad asjaolud ning asjaolude selginemisel teavitame avalikkust esimesel võimalusel. 

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>