Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Peter Mankoć alustas 1. septembrist tööd Audentese spordigümnaasiumi Tallinna üksuse ujumistreenerina. ÜKE treenerina jätkab Martti Aljand. 

Peteri ja Martti treeningrühma kuuluvad Kaspar Helde, Sofja Krivorukova, Gregory Kask, Katriin Hansalu, Heleri Zirk, Brita Rannamets, Karolin Victoria Kotsar, Trevor Kägo ja Anete Bollverk. Audentese põhikoolis õpib ka Eneli Jefimova, kes treenib eriloa alusel Kalevi Ujumiskoolis.

Uus Audentese treener Peter Mankoć on Sloveeniast pärit endine tippujuja, kes on võitnud Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt kokku 34 medalit. Viimastel aastatel on Peter töötanud Sloveenia Ujumisliidus sportlaste testimise ja videoanalüüsiga. Varasemalt on ta treenerina töötanud nii Türgis kui ka Eestis aastatel 2014-2015.

“Minu esmamulje ujujatest on hea. Kartsin, et ujujad võivad tänu koroonale ja suvele vormist väljas olla, kuid õnneks nii ei ole,” rääkis uues ametis olev Peter Mankoć*, kes kohtus Audentese ujujatega esmakordselt 1. septembril. “Uus ametikoht on minu jaoks väljakutse, mille võtan hea meelega vastu. Olen ka varem nii kõrgema kui ka madalama taseme ujujaid treeninud ja usun, et minu kogemused suudavad kõige enam mõju avaldada just keskkooli õpilastele, kes pole veel täielikult sisse elanud, kuid on teadlikud sellest, mida treener neilt ootab,” rääkis Peter.

“Oleme siiani Peteriga plaane seadnud ja kõik ujujad üksipulki läbi arutanud. Teooria on paigas, nüüd saame lõpuks tööle asuda,” rääkis Audenteses ujujate ÜKE treenerina töötav Martti Aljand, kes enda sõnul lähtub eelkõige Peteri plaanidest, sest ÜKE peab ujumist toetama.

“Minu plaan on luua ujumiskava, mis toetab edukat ujumiskarjääri ka peale keskkooli. Soovin, et programmi läbinud ujujad armastaksid ka edaspidi ujumist ja tuleksid hiljem tagasi, et ujumiskogukonda toetada,” rääkis Peter, lisades: “Minu treeningute filosoofia on alati esmalt keskenduda tehnikale ja tehnilistele elementidele. Ujujad peavad kasutama oma aju ning olema vastutavad oma tegevuse ja käitumise eest. Usun, et see osa on üldiselt ujumiskogukondades kõige olulisem, kuid tihti tegeletakse sellega liiga vähe.”

“Minu jaoks on väga tähtis, et lisaks edukale sportimisele, leiavad ujujad endale head sõbrad, loovad palju uusi positiivseid mälestusi ja et neist kasvaksid välja teotahtelised, intelligentsed ja võimekad ühiskonna liikmed,” lisas Martti lõpetuseks.


* Peteri kommentaarid on tõlgitud inglise keelest eesti keelde.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>