"Noorsportlaste motivatsiooni ja vaimse heaolu toetamine: psühholoogiliste baasvajaduste toetamise roll ujumistreeningutel“ 23.05.2025

Koolituse eesmärk: koolitus keskendub sellele, kuidas treenerid saavad oma treeningutel toetada noorsportlaste motivatsiooni ja vaimset heaolu, lähtudes psühholoogiliste baasvajaduste teooriast.

Koolituse ajakava:

10:00 – 12:00 loeng/seminar

12:00 – 12:30 kohvipaus

12:30 - 14:30 loeng/seminar

14:30 – 15:00 kohvipaus

15:00 – 17:00 loeng/seminar

Vaata koolituse täpsemat programmi siit.

Olulised oskused, mida koolitusel omandatakse:

  • Oskus toetada noorsportlaste autonoomiat ja valikuvabadust
  •  Teadlik ja suunatud tagasiside andmine, mis toetab noorte enesekindlust
  •  Meeskonnatöö ja sotsiaalsete suhete tugevdamise oskused treeningutel
  • Stressi juhtimise ja vaimse heaolu toetamise meetodid

 

Koolituse info:

Koolituse maht: 8 AT EKR 5 Erialakoolitus (EKR 3-7 taseme täiendkoolitus)

Osalustasu: 80 eurot. Link tasumiseks https://pay.every-pay.eu/lp/qe9hy7

Peale koolituse eest tasumist arveid tagantjärele ei väljastata. Kes soovib klubile arvet, palun kirjutage tom@swimming.ee. Koolitusele registreerimise viimane kuupäev on 10. mai 2025.

Lisainfo:

Info koolituse sisu kohta: Ingrid Tullus - ingridtullus@gmail.com

Info registreerimise kohta: Vladimir Kunitsõn - eulkutsekomisjon@gmail.com, 55692569

Koolituse toimumiskoha aadress: Eesti Ujumisliit, Tondi 84/3, III korrus, Tallinn. Koolituse toimumiskoht võib muutuda kui registreerub üle 25 inimese. Uus koht jääb lähedale, muudatustest teavitatakse osalejat e-posti teel.

Koolituse Sisuline ülevaade: koolitus annab praktilised teadmised ja tööriistad, et mõista noorte sportlaste psühholoogilisi baasvajadusi, suurendada nende treeningmotivatsiooni ning parandada vaimset tasakaalu ja üldist heaolu. Koolitus aitab treeneritel mõista, miks ja kuidas toetada sportlaste isemääramisteooria (self-determination theory) põhimõtteid, sealhulgas autonoomia, kompetentsuse ja seotuse vajadusi. Need teadmised on olulised, et luua treeneri ja sportlase vahel toetav ning usalduslik suhe. Psühholoogiliste baasvajaduste teooriat (Self-Determination Theory, SDT), mille töötasid välja Edward Deci ja Richard Ryan, peetakse üheks oluliseks motivatsiooniteooriaks ka tippspordis. See teooria keskendub sellele, kuidas inimeste psühholoogiliste baasvajaduste rahuldamine mõjutab nende motivatsiooni, õppimist, sooritust ja üldist heaolu. SDT-l on spordis palju rakendusi, sealhulgas tipptasemel sportlaste treenimisel. SDT eristab sisemist motivatsiooni (motivatsioon, mis tuleneb tegevuse enda naudingust ja rahuldusest) ja välimist motivatsiooni (motivatsioon, mis põhineb välistel tasudel ja sundustel). Sisemiselt motiveeritud sportlased on pühendunumad, järjepidevamad ja vähem vastuvõtlikud läbipõlemisele. Tippspordis, kus välised survetegurid on kõrged, aitab psühholoogiliste baasvajaduste toetamine hoida sportlasi motiveerituna ja emotsionaalselt tasakaalus.

Sihtgrupp: Ujumistreenerid ja teised noortega töötavad spordivaldkonna spetsialistid.

 

Allikad ja tugimaterjalid:

  • Enesemääratlemise teooria (Deci & Ryan) – autonoomia, kompetentsuse ja seotuse olulisus noorte arengus
  • Spordi ja psühholoogia teadusartiklid (nt „Psychological Needs and the Development of Well-being in Sport“, Ryan & Deci)
  • Praktilised juhendid noorsportlaste motivatsiooni toetamiseks (Self-Determination Theory toetavad allikad)
  • Ülevaated stressi ja vaimse heaolu kohta spordis (nt „Mental Health in Youth Sports“, spordipsühholoogilised uuringud)

 

Koolituse materjalid:

  • • Praktilised töölehed ja harjutused
  • • Lugemismaterjalid (artiklid, teadusuuringute kokkuvõtted)
  • • Videonäited erinevate treenerite strateegiatest
  • • Tagasisidevormid ja tegevuskavad treeneritele

 

Koolitaja: Ingrid Tullus on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri ja haridusjuhtimise eriala. Koolitajal on pikaajaline kogemus õpetajate ja treenerite koolitamisel. Lisaks on täiendanud oma teadmisi ka EBS-is, omandades diplomi Executive Coachingu alal, mis toetab teda noortega töötamisel ja enesejuhtimise arendamisel. Koolitused keskenduvad teadlikkuse  suurendamisele, praktiliste oskuste arendamisele ja terviklikule lähenemisele õppija arengus.

Toetaja

Toetaja

Registreeri koolitusele


Isiku ja -kontaktandmed
Töötamine
Debug