Kanadas elav ja treeniv ujuja Aleksa Gold püstitas 24. veebruaril Kanada ülikoolide USPORTS meistrivõistlustel 400 m kompleksujumises pikas basseinis uue Eesti rekordi ajaga 4.52,00.
Eelmine rekord, mis kuulus Aivi Liiv-Kulla nimele ja oli ujutud 24. augustil 1985. aastal Jaapanis, sai alistatud 0,04 sekundiga.
Aleksa ise ütles, et rekord ei olnud eesmärk: „Ülikoolide meistrivõistlusel ei ole aeg nii oluline, kui meeskonna punktid. Meie (Toronto Ülikooli) naiskond võitis eelmisel aastal ning ka sellel aastal oleme enne viimast päeva liidrid. Seega on eesmärk saada igalt alalt maksimumpunktid. Praegu tunnen end väga väsinuna, aga see on normaalne, sest energia läheb meeskonnale ja kaasaelamisele. 400 m kompleksi Eesti rekord ei olnud sellel võistlusel eesmärk, minu fookus on nendel võistlustel rinnuli- ja seliliujumisel.“ Aga loomulikult on Aleksa õnnelik püstitatud Eesti rekordi üle.
PALJU ÕNNE ALEKSALE!
Lisaks pälvis Aleksa üle-eelmisel nädalal USPORTS nädala sportlase tiitli. Aleksa võidutses Ontario Ülikooli võistlustel kuuest alal kuuel.
- 50 m selili ajaga 28,40
- 100 m selili ajaga 59,85
- 200 m selili ajaga 2.09,70
- 200 m vabalt ajaga 1.58,54
- Lisaks kaks teatevõistluse võitu.
Aleksa oli ainuke sportlane, kes võitis kõikidelt ujutud aladelt kuldmedalid ning võitis sellega Ontario Ülikooli kõige väärtuslikuma ujuja tiitli.