Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2021. aasta kevadsemestril 28 endist ja praegust tippsportlast, kellest kaks on ujujad – Kalevi Ujumiskoolis Martti Aljandi juhendamisel treeniv Aleksa Gold ja Viimsi Veeklubis Bruno Nopponeni juhendamisel treeniv Armin Evert Lelle. 

Uurisime mõlemalt sportlaselt, kuidas nendel vahepeal läinud on ja millised on nende plaanid.

Armin ja Aleksa, kuidas stipendium teid teie eesmärkidele lähemale aitab?

Aleksa: Kolisin just Eestisse ja see pole odav lõbu – lennupiletid olid kallid ja pean üüri maksma. Stipendium aitab mul leevendada nende uute kulutustega kaasnevat stressi ja teeb minu Eestisse kolimise lihtsamaks.

Armin: Stipendium aitab suurel määral kaasa minu haridusteele ja nendele eesmärkidele, mis olen selles vallas omale seadnud. Ujumise vallas on nüüd rohkem ressursse, mida kasutada laagrite, võistluste ja parema varustuse peale.

Aleksa, kuidas sündis otsus Eestisse kolida ja kuidas siinse eluga harjunud oled? 

Aleksa: Kanadas on väga karmid piirangud ja ma pole saanud seal seetõttu ujuda. Teadsin, et kui tahan ujuda, siis pean kolima. Mul on sugulased Eestis ja kool toimub distantsõppes, nii et logistiliselt polnud siia kolimine väga raske. Hetkel ma veel ei tea, kui kauaks jään, aga kindlasti vähemalt suveni. Eesti eluga olen juba väga harjunud – ilm on sarnane Toronto omaga ja kuna ma olen nii mitu korda Eestit külastanud, siis harjusin väga kiiresti ära. Kõige raskem oli see, et oleme 7 tundi Toronto ajast ees, nii et sõpradega suhelda on üpris keeruline.

Aleksa, räägi veidi lähemalt, kuidas 2020. aasta Kanadas möödus? 

Aleksa: Kõik suleti märtsis ja basseinid avati uuesti alles juulis. Suvel ujusin üksi paar korda nädalas oma suvilas (seal linnas, kus mu suvila on, on ka üks 25-meetrine bassein). Septembris läksin tagasi Torontosse, et ujuda oma ülikooli meeskonnaga, aga kuna Toronto on suur linn ja seal oli palju juhtumeid, siis sain sügisel ainult 5 nädalat meeskonnaga ujuda, enne kui kõik uuesti suleti. Läksin tagasi oma suvilasse, sest seal oli bassein lahti ja ujusin paar kuud täitsa üksinda. Kanadas on kõik võistlused tühistatud, nii et ma pole üle aasta aja võistelda saanud.

Armin, kuidas sinu 2021. aasta algus on läinud? 

Armin: Treeningutel on töökalt läinud, kilomeetreid on kogunenud sadu. Olen olnud pühendunud treeningutele, kuid kahjuks seoses antud olukorraga ei ole olnud võimalust võistelda ning oma vormi piisavalt testida.

Armin, mida ootad 2021. aastalt? 

Armin: Ma loodan, et vaatamata raskele olukorrale ja vähestele võistlusvõimalustele, suudan siiski saavutada oma eesmärgid, eelkõige täita olümpia normatiivi.

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>