Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

6. aprillil algas kampaania “parima ujumisoskusega klass”, milles osaleb juba üle 30 klassi üle Eesti. Kampaania kestab 11. juunini ja kõik põhikoolide õpilased on oodatud osalema.

“Kampaania eesmärgiks on motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab ujumisoskus. Eesti ujumisliit on koostöös ujumise õpetajate, päästeameti ja Eesti vetelpääste seltsiga välja töötanud ujumisoskuse kompleksharjutuse, millega saab ujumisoskust mõõta. Kampaanias osalemiseks tuleksi oma klassi õpilastega ujuma minna ja kontrollida, kui paljud lapsed suudavad selle harjutuse sooritada,” räägib Õpime ujuma projektijuht Helen Link, lisades: “Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt: Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest. Juba osalevate klasside õpetajad ütlevad, et lastele on heaks õppematerjaliks ja suureks innustuseks olnud ennem ujumist ühiselt kampaanialehel oleva video vaatamine, kus 6 aastane Villem näitab kompleksharjutuse ette väga erinevaid vees rinnuli ja selili asendis edasi liikumise võimalusi puhkamisega vaheldumisi kasutades.”

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal kontrollida õpilaste ujumisoskust ujumistunnis. Selleks tuleb tal lugeda kokku, mitu õpilast läbivad edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse ja kui paljud mitte ning kompleksharjutuse läbinud õpilaste arv sisestada kampaania lehele. Kui õpilane suudab edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse läbida, siis saab öelda, et õpilane tõesti oskab ujuda, kui ei suuda, siis tuleb tal veel ujumises oskusi juurde omandada.

“Praegu on kampaaniasse registreerunud juba üle 30 klassi. Oleme väga tänulikud kõigile aktiivsetele õpetajatele, kes on klassidega ujumisoskuse kompleksharjutusi teinud ja tulemused meile saatnud ning kindlasti innustame ka teisi seda tegema,” räägib Helen Link, lisades: “Kampaanias osalevate klasside õpetajad on olnud väga positiivselt üllatunud, et nende lapsed on väga motiveeritud ennast proovile panema ja ujumisoskuse nimel pingutama.”

Mitmed klassid on kasutanud ka võimalust anda osalenud lastele välja EULi ujumismärke ja diplomeid.

Iga nädal loositakse osalenud klasside vahel välja auhindu. Parim klass võidab Pärnu Tervise Paradiisi veekeskuse pääsmed ning ujumisvarustust Arenalt ja Sportlandilt! Osalevate klasside õpetajate vahel on loosiauhinnad välja pannud Viimsi SPA ja Toila SPA.

Praeguseks välja loositud auhinnad:

17. aprillil võitis Tabasalu Ühisgümnaasiumi 3A klass kasti Bambona puuvilju.

24. aprillil võitis Abja Gümnaasiumi 4. klass kasti Bambona puuvilju.

24. aprillil võitis Tallinna Laagna Gümnaasiumi 5C (pildil) klass Arena ja Sportlandi poolt tervele klassile ujumismütsid.

Lisainfo kampaania kohta on leitav kampaanialehelt: ujumisklass.ee

Meili teel saab lisainfot meiliaadressilt info@ujumisklass.ee

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>