Eesti Ujumisliit | Tondi 84, 11316 Tallinn
Telefon: +372 603 1530 | E-post: estswim@swimming.ee

Sündmused

Tulevasi sündmused hetkel pole.

Kontaktandmed

Tondi 84, 11316 Tallinn

Telefon: (+372) 603 1530
E-post: estswim@swimming.ee
Arve nr. EE142200221002100431
Reg. nr. 80086145

Täna toimunud 10 km avaveeujumise Eesti meistrivõistlustel olid kiireimad Mark Iltšišin (KUK) ning Kirke Mõtsnik (TOP).

Võistlus leidis aset Elvas Verevi järves, kus sportlastel tuli läbida 10 x 1 km ring. Eelnevatel etappidel korduvalt võidutsenud Iltsisin ja Mõtsnik näitasid endiselt oma tugevust. Kokku võistlesid meistritiitli nimel 3 meest ning 4 naist.

 • Kristiina Arusoo – Meisterujumise U-klubi
 • Kirke Mõtsnik – TOP ujumisklubi
 • Marie Toompuu – Kalevi ujumiskool
 • Marileen Vierland – Briis
 • Anton Theo Girlin – Kalevi ujumiskool
 • Mark Iltšisin – Kalevi ujumiskool
 • Andrus Vaker – Meisterujumise U-klubi

Mehed TOP 3:

 1. Mark Iltšišin (KUK) 1:46.53
 2. Anton Theo Girlin (KUK) 1:51.08
 3. Andrus Vakkel (Meisterujumise U-klubi) 2:30.28

Naised TOP 3:

 1. Kirke Mõtsnik (TOP) 2:10.36
 2. Marie Toompuu (KUK) 2:10.44
 3. Kristiina Arusoo (Meisterujumise U-klubi) 2:21.38

Tulemused: SIIN

Palju õnne võitjatele ning nende treeneritele!

Mark Iltšišini muljed tänasest võistlusest: “See oli minu esimene kogemus nii pikal distantsil, kuid kõik läks hästi. Oli vahva ujuda ilusas kohas päikselise ilmaga. Võistlus oli organiseeritud väga heal tasemel”. Iltsisin sõnas veel, et tema jaoks ei teinud lühike ring muret, mida ta algselt kartis, kuid peale esimest ringi sai kõik selgeks. Mark lubas stardis olla ka järgmine aasta.

Korraldaja Kaja Haljaste (Ujumise Spordiklubi) muljed: “Oli äge päev, ujujate jaoks ideaalilähedane augustikuu avaeeujumise ilm. Elva rahvas on väga abivalmis, G4S aitas paadiga, Elva Spordihoonest saime 5 ja 10 kg kettad poide paigaldamiseks, Andres Kübar andis mikrofoni kõlariga, Tartu Millist ja Rõngu Pagarist saime auhinnalauale täidet, Rõngu Pagari veega kustutasime ujujate ja kohtunike janu, lisaks kiitsid kõik Rõngu Pagari maitseelamusi leivast – pirukatest – maiustusteni! Sportlikku närvikõdi pakkusid terve distantsi Kirke Mõtsniku ja Marie Toompuu tandem, kes ujusid pea terve distantsi külg-külje kõrval. Oli põnev lõpuduell viimasel kilomeetril, mille pööras enda kasuks noorem, Kirke Mõtsnik! Poistest pakkus närvikõdi Mark Iltšišin, kes esimesel ringil ujus täiesti rappa, aga ülekaal oli nii suur, et kindla võidu võttis ta lõpuks ikka. Andrus Vaker ja Kristiina Arusoo, suurte meistritena ja kogemusepagasiga võtsid oma. Kangelased olid kõik, kes starti läksid, eriti tahaks tunnustada Marileen Vierlandi tugevat vaimu, kes püapäevasele 70,3 km Ironmanile täna 10 km avavees ,,peale” ujus. Ainuüksi 10 km ujumine on katsumus tegevsportlastele, Marileen pigem ülikoolis magistratuuri lõpetamise järgselt harrastusujuja. Respekt! Kohtunikud tegid oma osa hästi, Karksi Spordilt kindel ajavõtt, paadimootori rikke tõttu tuli leida lahendus poide paigaldamiseks – seda tehti nii SUPi-lauaga kui ujudes. Start küll viibis 10 minutit, aga ujujad olid väga kannatlikud ja arusaajad. Meeldis Evelin Anja ja Sander Paavo koostöö mikrofoni taga.

Huvitavaid fakte Eesti meistrivõistlustes  10 km avaveeujumisest jagab Ujumise Spordiklubi:

 • Eesti meistrivõistlusi 10 km avaveeujumises on peetud alates 2014. aastast ehk 8 korda.
 • Esimestel Eesti meistrivõistlused 10 km avaveeujumises  oli kiireim naine toona 15. aastane Margaret Danilov Keila Swimclubist.
 • Parim Eesti 10 km avaveeujumise klubi on TOP ujumisklubi 12 medaliga.
 • Kõige enam vapraid osalejaid asus starti 2015. aastal – 15 ujujat
 • Kõige vähem startijaid oli 2017. aastal – 3 ujujat

Foto: Kaja Haljaste

Kommentaare veel pole.

Avalda arvamust

Teie e-posti aadressi ei avalikustata. Nõutud väljad on märgistatud tärniga.

Võid kasutada neid HTML tag'e ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>